Trhlina v čase: Nová Zimní pohádka

Trhlina v čase: Nová Zimní pohádka - Jeanette Wintersonová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jeanette Wintersonová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Trhlina v čase: Nová Zimní pohádka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Trhlina v čase: Nová Zimní pohádka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jeanette Wintersonová. Číst Trhlina v čase: Nová Zimní pohádka Online je nyní tak snadné!

POPIS


První kniha v řadě SHAKESPEARE 400, kde vyjdou autoři jako Jo Nesbo, Margaret Atwoodová nebo Gillian Flynnová Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla s jeho nejlepším přítelem Polixenem. V úvodním svazku cyklu shakespearovských adaptací pro třetí tisíciletí přenáší autorova krajanka Jeanette Wintersonová motivy tohoto divadelního evergreenu do soudobého vystresovaného Londýna a do města New Bohemia na neklidném americkém Jihu. Její verze příběhu nazvaná TRHLINA V ČASE proplétá klukovské přátelství s mamonem a snobismus s výdobytky počítačových technologií, díky nimž se i sám Čas stává právoplatným hráčem a vysílá na scénu třeba divotvorný automobil z filmu Návrat do budoucnosti. Zásluhou autorčina dlouholetého zájmu o poetiku cestování časoprostorem zvýrazňuje nové uchopení látky nejen devastující účinky zaslepené zloby, ale i kouzlo lásky a ctnost trpělivosti.


...rhlina v čase -- Nová Zimní pohádka - Jeanette Wintersonová ... nakladatelství Práh | Trhlina v čase | nakladatelství Práh ... ... Její verze příběhu nazvaná TRHLINA V ČASE proplétá klukovské přátelství s mamonem a snobismus s výdobytky počítačových technologií, díky nimž se i sám Čas stává právoplatným hráčem a vysílá na scénu třeba divotvorný automobil z filmu ... Trhlina v čase: Nová Zimní pohádka. Jeanette Wintersonová ... Trhlina v čase Autor: Wintersonová, Jeanette Nakladatel: Pr ... Kniha: Trhlina v čase (Jeanette Winterson) | Martinus ... ... Trhlina v čase Autor: Wintersonová, Jeanette Nakladatel: Práh EAN: 9788072525898 ISBN: 978-80-7252-589-8 Originál: The Gap of Time Překlad: Volhejnová, Veronika Popis: 1× kniha, vázaná, 296 stran, česky Trhlina v čase Nová Zimní pohádka. Přidat recenzi Recenze v médiích (1) Magazín OKO (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY