České sklo ze soukromých sbírek

České sklo ze soukromých sbírek - Jan Mergl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Mergl
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
České sklo ze soukromých sbírek.pdf


Chcete si knihu přečíst?České sklo ze soukromých sbírek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Mergl. Číst České sklo ze soukromých sbírek Online je nyní tak snadné!

POPIS


České sklo je pro svoji dlouhou historii a neopakovatelnou uměleckořemeslnou originalitu nejednou označováno jako kulturní fenomén. Je celosvětově srozumitelným pojmem, v němž jsou soustředěny nejen zručnost českých sklářů a tvůrčí schopnosti návrhářů, nýbrž i jedinečné a zvláštní rysy českého umění od baroku po moderní současnost. České sklo je proto hodnotnou součástí všech významných muzejních sbírek a stejně tak svojí neobyčejností a krásou poutá pozornost soukromých sběratelů. Kniha České sklo ze soukromých sbírek je svědectvím, že české sklo láká a přitahuje také české sběratele. Ve sbírkách shromážděné předměty jsou však nejen svědectvím vypovídajícím o sběrateli a jeho zálibách. Jsou-li zveřejněny, stávají se důležitými doklady či dokumenty, které poskytují nové poznatky a napomáhají zpřesňovat znalosti v nejrůznějších oblastech lidského vědění a činnosti. Tato kniha je výsledkem dlouhodobého výzkumu a odborného zpracování dvou početných sbírek a obsahuje více jak 400 vynikajících fotografií prací českých sklářů, brusičů a rytců i širší produkce sklářských hutí. Najdeme v ní textovými úvody, vědeckými komentáři i dokumentárními doklady doprovázené špičkové příklady barokního skla 17. a 18: století, české dvojstěnky, široký přehled bohatosti technik, typů a tvarů skla doby empíru a biedermeieru 19. století, vrcholné práce secesního sklářského umění, stejně jako sklo ve stylu art deco a moderny, které úspěšně reprezentovalo české sklářství na soudobých mezinárodních přehlídkách užitého umění.


...eské sklo ze soukromých sbírek Autor: Mergl, Jan Nakladatel: SKYWAY EAN: 9788027043743 ISBN: 978-80-270-4374-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky, anglicky Rozměry: 23 × 29 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Kapitoly z tisícileté historie ... - České sklo ... . vydání) Jazyk: Kniha České sklo ze soukromých sbírek je svědectvím, že české sklo láká a přitahuje také české sběratele. Ve sbírkách shromážděné předměty jsou však nejen svědectvím vypovídajícím o sběrateli a jeho zálibách. Jsou-li zveřejněny, stávají se důležitými doklady či dokumenty, které poskytují nové poznatky ... České sklo je proto hodnotnou součástí všech významných muzejních sbírek a stejně tak svojí ... Kniha: České sklo ze soukromých sbírek - Jan Mergl | Knihy ... ... . Jsou-li zveřejněny, stávají se důležitými doklady či dokumenty, které poskytují nové poznatky ... České sklo je proto hodnotnou součástí všech významných muzejních sbírek a stejně tak svojí neobyčejností a krásou poutá pozornost soukromých sběratelů. Kniha České sklo ze soukromých sbírek je svědectvím, že české sklo láká a ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY