Kirke

Kirke - Madeline Millerová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Madeline Millerová
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Kirke.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kirke ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Madeline Millerová. Číst Kirke Online je nyní tak snadné!

POPIS


V paláci boha slunce Helia, nejmocnějšího z Titánů, se narodí dcera. Malou Kirku všichni považují za nedochůdče - nevládne na první pohled zřejmou mocí jako její otec ani zlomyslnou krásou jako její matka. Teprve když se pokusí zahnat samotu mezi smrtelníky, zjistí, že přece jen dostala do vínku jisté nadání - čarodějnou moc, jež jí dovoluje měnit sokyně v příšery a postavit se samotným bohům. Román Kirke skvěle vykreslenými postavami, podmanivým jazykem a stránkami plnými napětí nabízí mistrovsky zpracovaný příběh o rivalitě mezi příbuznými, palácových intrikách, lásce a ztrátě a přináší svědectví o nezdolné ženské síle ve světě ovládaném muži. Kniha získala cenu za nejlepší překlad knihy pro starší děti Zlatá stuha 2020- překladatelka Eva Maršíková. Do překladu se skvěle povedlo přenést vylíčení silných emocí, bohatost a zvukomalebnost jazyka, hru se slovy, pestrý popis prostředí i proměnu postav v čase. Překlad nerušeně plyne a snadno by ho bylo možné považovat za původní české dílo výborného spisovatele.


...finition, Circe(def 1). See more. Kirke went to examine his store of ammunition, and became graver than ever, for he found that it was running extremely short ... What does Kirke mean? - definitions ... . Kirke is the daughter of Helios (Sun) and the Okeanid, Perse, which would make her the grand-daughter of Okeanos (Ocean). Kirke was also the sister of King Aietes of Kolkhis. It was later believed that Kirke was the daughter of the Roaring Goddess Hekate and King Aietes. Circe (/ ˈ s ɜːr s iː /; Ancient Greek: Κίρκη Kírkē pronounced ) is a enchantress or sorceress in Greek mythology. She is a daughter of the god H ... The Kirke Kollective - Home | Facebook ... . Circe (/ ˈ s ɜːr s iː /; Ancient Greek: Κίρκη Kírkē pronounced ) is a enchantress or sorceress in Greek mythology. She is a daughter of the god Helios and either the Oceanid nymph Perse or the goddess Hecate.Circe was renowned for her vast knowledge of potions and herbs; one of her Homeric epithets is polypharmakos ("knowing many drugs or charms"). ... KIR...SOUVISEJÍCÍ KNIHY