Variace na hlásku m: (Úvahy nad texty Věry Linhartové)

Variace na hlásku m: (Úvahy nad texty Věry Linhartové) - Veronika Košnarová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Veronika Košnarová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Variace na hlásku m: (Úvahy nad texty Věry Linhartové).pdf


Chcete si knihu přečíst?Variace na hlásku m: (Úvahy nad texty Věry Linhartové) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Veronika Košnarová. Číst Variace na hlásku m: (Úvahy nad texty Věry Linhartové) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jádro podnětné knihy o díle spisovatelky Věry Linhartové není orientováno diachronicky a není poplatné schématu „život a dílo“. Jednotlivé kapitoly podrobně analyzují klíčová témata a „referenční rámce“ jejího psaní. Biografický základ zde ovšem nechybí: autorka ho nabízí v kapitole Cesta. Všechny inspirace Věry Linhartové a jimi ovlivněné postoje jsou minuciózně pojednány v následujících kapitolách, v nichž autorka osvědčila detailní znalost díla Věry Linhartové a schopnost nahlédnout je v širokých souvislostech. Tyto kapitoly nabízejí mimořádně bohatý, vnitřně provázaný a jakoby nikdy nekončící interpretační proces, vždy dokonale zajištěný kontaktem s konkrétními texty, a v tomto smyslu otevřený k dialogu se čtenářem. Velká pozornost je věnována proměně autorčiny motiviky pod vlivem zejména orientální inspirace. Velmi obsažně je komentován též vztah textů Věry Linhartové k výtvarným projevům. Kniha je doprovozena množstvím barevných i černobílých reprodukcí výtvarných děl.


...Variace na hlásku m -- (Úvahy nad texty Věry Linhartové) - Veronika Košnarová Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Jazykověda, literární věda, slovníky Torst | Alza.cz ... . Variace na hlásku m: (Úvahy nad texty Věry Linhartové) ... Jádro podnětné knihy o díle spisovatelky Věry Linhartové není orientováno diachronicky a není poplatné schématu „život a dílo". Jednotlivé kapitoly podrobně analyzují klíčová témata a „referenční rámce" jejího psaní. ... Variace na hlásku m (Úvahy ... Veronika Košnarová: Variace na hlásku m. Úvahy nad texty Věry Linhartové (Torst, Praha 2019) Monografie o ... Veronika Košnarová: Variace na hlásku m. Úvahy nad texty ... ... . ... Variace na hlásku m (Úvahy ... Veronika Košnarová: Variace na hlásku m. Úvahy nad texty Věry Linhartové (Torst, Praha 2019) Monografie o díle spisovatelky Věry Linhartové není orientována diachronicky a není poplatné schématu „život a dílo". (Úvahy nad texty Věry Linhartové) ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY