Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres

Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres - Jean Giono | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jean Giono
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres.pdf


Chcete si knihu přečíst?Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean Giono. Číst Muž, který sázel stromy / L´homme qui plantait des arbres Online je nyní tak snadné!

POPIS


Francouzsko - české vydání slavné knihy "L´home qui plaitant des arbres - Muž, který sázel stromy" s ilustracemi Pavala Čecha. Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí".


...terý sázel stromy book. Read 847 reviews from the world's largest community for readers ... Amazon.fr - L'homme qui plantait des arbres - Giono, Jean ... ... . ... LHomme qui Plantait des Arbres tells the deceptively simple story of a nameless man who was once wandering through the hills of southern France and met an extraordinary character: Elzéar Bouffier. ... "L`homme qui plantait des arbres") Muž, který sázel stromy ("kolibřík") Autor: Giono, Jean Nakladatel: Literární čajovna Suzanne Rena EAN: 9788086653129 ISBN: 80-86653-12-9 Originál: L´homme qui plantait des arbres Překlad: Reynek, Jiří Ilustrace: Čech, Pavel Popis: 1× kniha, vázaná, 90 stran, česky Rozměry: 10,5 × 12,5 cm Rok vydání: 2006 (5. vydání) Muž, který sázel stromy je novela z roku 1953 o síle ducha od francouzsk ... Muž, který sázel stromy - Wikipedie ... . vydání) Muž, který sázel stromy je novela z roku 1953 o síle ducha od francouzského spisovatele Jeana Giona.Byla přeložena do mnoha jazyků, včetně češtiny a slovenštiny. Podle příběhu byl n...SOUVISEJÍCÍ KNIHY