Město hráze

Město hráze - Magdalena Šipka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Magdalena Šipka
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Město hráze.pdf


Chcete si knihu přečíst?Město hráze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdalena Šipka. Číst Město hráze Online je nyní tak snadné!

POPIS


Debutová básnická sbírka Město hráze básnířky, teoložky a aktivistky Magdaleny Šipky zahrnuje 31 rozsahem spíše kratších, poetikou a obsahem ovšem hutných básní. Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a práva na město. Současně je to sbírka hluboce intimní a svým zacházením s básnickými obrazy bytostně lyrická. Tuto intimní rovinu autorka neustále prolamuje a překračuje hranice. Básně Magdaleny Šipky se vždy obracejí k „ty“, jsou vždy oslovením, nebo jakýmsi listem pro čtenáře, dopisem možná milostným. Tato prolnutí mají u básnířky nezřídka extatický charakter, který je diktován jejím silně duchovním, mystickým zázemím.


...u 2005 byly jižní státy USA postiženy hurikánem Katrina, který měl na město New Orleans katastrofální dopad ... Petrohradská hráz - Wikipedie ... . Ochranné hráze a obranné prostředky neudržely Mississippi v korytě a následkem toho větší část města, které se tou dobou nacházelo v terénní sníženině už i pod normální úrovní hladiny řeky, byla zaplavena. Debutová básnická sbírka Město hráze básnířky, teoložky a aktivistky Magdaleny Šipky zahrnuje 31 rozsahem spíše kratších, poetikou a obsahem ovšem hutných básní. Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažova ... Protržení hráze odkaliště u Ajky - Wikipedie ... . Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a ... Protržení hráze odkaliště poblíž města Ajka a následné zaplavení několika sídel červeným kalem byla rozsáhlá ekologická havárie v Maďarsku, která se odehrál...SOUVISEJÍCÍ KNIHY