Na Moravě nekvetou olivy: Autentická zpověď Řeka z Moravy

Na Moravě nekvetou olivy: Autentická zpověď Řeka z Moravy - George Agathonikiadis | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
George Agathonikiadis
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Na Moravě nekvetou olivy: Autentická zpověď Řeka z Moravy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Na Moravě nekvetou olivy: Autentická zpověď Řeka z Moravy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor George Agathonikiadis. Číst Na Moravě nekvetou olivy: Autentická zpověď Řeka z Moravy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Český režisér a scenárista řeckého původu George Agathonikiadis se po dlouhém váhání konečně odhodlal k literárnímu zpracování vlastních, osobitě pojatých zážitků z dětství.Vzpomíná na své prarodiče, s nimiž vyrůstal, na školu a učitele, kteří ne vždy chápali postavení dítěte-cizince, na první erotické zážitky, tajné návštěvy kina, všelijaké lumpárny prožité se svými kamarády.Vypráví příběhy drzé, milé, plné něhy, s velkou lidskostí. Snaží se zachytit pomíjející okamžiky, které buď pohltil čas, nebo se ztrácí v nekonečnu. Příběhy jsou někdy absurdní, ale plné energie a fantazie. Autor citlivě popisuje exodus dětí po občanské válce v Řecku, ocitajících se v naprosto neznámém městském prostředí a v jazykové i sociální izolaci. Postupné a mnohdy konfliktní překonávání těchto bariér spolu s trvale přítomným steskem po domově jsou hlavními motivy této mozaikovité prózy. Není to v žádném případě čtení pesimistické! Mnohé epizody čtenáře pohladí či rozesmějí. George vypráví své příběhy s humorem i poezií. Jejich postavy mají blízko k lidem s Hrabalovskou perličkou na dně své duše, kterou on sám kolem sebe hledá a nachází. Sámtvrdí:,,Člověk bez paměti je vydán na milost iluzorní existence."


...zpomíná na své prarodiče, s nimiž vyrůstal, na školu a učitele, kteří ne vždy chápali postavení dítěte-cizince, na první erotické zážitky, tajné návštěvy kina, na všelijaké lumpárny prožité s kamarády ... Na Moravě nekvetou olivy - Autentická zpověď Řeka z Moravy ... ... . Pod názvem Na Moravě nekvetou olivy vypráví milé příběhy, plné něhy a lidskosti. Na Moravě nekvetou olivy Autor: Agathonikiadis, George Nakladatel: Česká citadela EAN: 9788090768116 ISBN: 978-80-907681-1-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 216 stran, česky Rok vydání: 2019 (2. vydání) Všechny informace o produktu Kniha Na Moravě nekvetou olivy - Autentická zpověď Řeka z Moravy - George Agathonikiadis, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Na Moravě nekvetou olivy - ... Na Moravě nekvetou olivy - Autentická zpověď Řeka z Moravy ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Na Moravě nekvetou olivy - Autentická zpověď Řeka z Moravy - George Agathonikiadis, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Na Moravě nekvetou olivy - Autentická zpověď Řeka z Mo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY