Plukovník Švec

Plukovník Švec - Rudolf Medek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Rudolf Medek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Plukovník Švec.pdf


Chcete si knihu přečíst?Plukovník Švec ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rudolf Medek. Číst Plukovník Švec Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dramatický pohled na historické momenty z působení československých legií v Rusku a osud jednoho z velitelů plukovníka Švece z pera jednoho z účastníků bitvy u Zborova, vojáka a spisovatele R. Medka, je více než dokumentem. Osobitý pohled, s hlubokou znalostí reálií, na události a tragický osud významného legionáře osloví jistě dnešního čtenáře k hlubšímu zamyšlení i nad dnešním stavem společnosti. Za okupace a minulého režimu zakázaná hra vychází jako 149. svazek edice D.


...ník Švec si v Rusku psal deník, který popisuje jeho první dny v České družině a je psán do doby bitvy u Zborova, kde deník končí ... Jan Sviták - Wikipedia ... . Po první světové válce vyšel několikrát, ale později byl zakázán. Nejcennější jsou Švecovy zápisky z počátku války. Program Plukovník Švec. programová brožura k inscenaci Plukovník Švec. 90 K ... Plukovník Švec je divadelní hra o třech dějstvích z roku 1928.Jejím autorem je Rudolf Medek.. Děj dramatu je inspirován skutečnou událostí, sebevraždou plukovníka Josefa Jiřího Švece.Hlavní ... Plukovnik Svec - YouTube ... .Jejím autorem je Rudolf Medek.. Děj dramatu je inspirován skutečnou událostí, sebevraždou plukovníka Josefa Jiřího Švece.Hlavní postavou hry je legionářský důstojník Švec, který v posledním dějství spáchá demonstrativně sebevraždu, aby zastavil morální rozvrat své jednotky pod vlivem bolševických ... Plukovník Švec, aby zachránil vojsko a jeho čest, obětuje svůj ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY