Zahradní slavnost, Odcházení

Zahradní slavnost, Odcházení - Václav Havel | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Havel
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zahradní slavnost, Odcházení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zahradní slavnost, Odcházení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Havel. Číst Zahradní slavnost, Odcházení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zahradní slavnost, která znamenala významný přínos české dramatice a přinesla osobitou českou podobu absurdního dramatu při svém uvedení v pražském Divadle Na zábradlí v šedesátých letech, stála na začátku cesty Václava Havla – dramatika. Její ostrý vhled do sféry politiky jakoby předznamenal životní cestu dramatika, disidenta, vězně režimu i prezidenta. Drama Odcházení, které vzniklo na sklonku autorova života, uzavírá jeho cestu dramatika i politika zároveň. Obě hry jsou nadčasové, zároveň jsou významným svědectvím své doby. Vychází v edici D jako 125. svazek.


...ní slavnost" patřila k těm knihám z maturitního seznamu, na něž jsem se dlouho těšila ... Havel Václav: Zahradní slavnost, Odcházení | MALL.CZ ... . A překonala moje očekávání. Čtenář ovšem musí přijmout, že v hlavní roli je zde obsazen jazyk; po něm na scénu nastupují myšlenky a konstrukce obrazů; a teprve nakonec, ve vedlejší roli, se objevuje děj. Kniha: Zahradní slavnost Autor: Václav Havel Přidal(a): Nicks Václav Havel - Zahradní slavnost - dramatik, esejista, kritik komunistického režimu a politik - devátý a poslední prezident Československa (1989-1992) a prvním prezident České republiky (1993-2003) Zahradní slavnost, která znamenala významný přínos české dramatice a přinesla osobitou českou podobu absurdního dramatu při svém uvedení v pražském Divadle Na zábradlí v šedesátých letech, stála na začátku cesty Václava Havla - dramatika. Shrnutí ... Zahradní slavnost, Odcházení - Knihkupectví Luxor ... . Shrnutí ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY