Sourozenecká dynamika

Sourozenecká dynamika - Hans Sohni | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hans Sohni
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sourozenecká dynamika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sourozenecká dynamika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hans Sohni. Číst Sourozenecká dynamika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Se sourozenci si člověk spojuje představu hlubokého spojenectví i rivality. V překvapivém kontrastu s každodenními zkušenostmi se však v psychoanalýze tomuto tématu věnovala až do osmdesátých let minulého století mizivá pozornost a i dnes k tématu existuje jen málo odborných publikací. Vztah se sourozenci však v lidském životě bývá ten nejdelší a v celém svém trvání je zdrojem mnoha vztahových zkušeností. Autor tak kromě vertikálního rozměru rodinných vztahů (s rodiči) navrhuje všímat si i horizontální roviny (se sourozenci) a dokládá existenci tzv. horizontálního přenosu. Popisuje, jak je téma sourozenců pojímáno v individuální, rodinné i skupinové psychoterapii dětí i dospělých. Odhaluje, jak nedostatky na rodičovské a párové rovině vedou k destrukci vztahů mezi sourozenci, a naopak jak osvobozování od rodičovských projekcí ve středním věku může být spojeno s rostoucí sourozeneckou blízkostí. Kniha obsahuje příklady z každodenního života i četné kazuistiky a navrhuje, jak by měla vypadat dobrá psychoterapeutická praxe zahrnující sourozeneckou dynamiku.


...ecká dynamika. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Sourozenecká dynamika - Library ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Sohni, Hans: Sourozenecká dynamika - autor recenze: Mgr. et Mgr. Pavla Koucká Vzpomínám na jednu svou velmi srdečnou klientku, láskyplnou mámu malé holčičky. Když mi líčila své dětství prožité na moldavském venkově, s přísnými, těžce pracujícími ... Sourozenecká dynamika a její význam v psychoterapii ... ... . Když mi líčila své dětství prožité na moldavském venkově, s přísnými, těžce pracujícími rodiči, kteří navíc preferovali svého prvorozeného, bylo mi záhadou, kde se v ní bere ta spousta něhy, pozornosti ... Sourozenecká dynamika / Hans Sohni ; z n...SOUVISEJÍCÍ KNIHY