Tarantino - retrospektiva

Tarantino - retrospektiva - Tom Shone | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tom Shone
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tarantino - retrospektiva.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tarantino - retrospektiva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tom Shone. Číst Tarantino - retrospektiva Online je nyní tak snadné!

POPIS


Quentin Tarantino se narodil se v Knoxville, Tennessee, v roce 1963. V dětství strávil mnoho sobotních večerů tím, že svou maminku doprovázel do kina, což v něm zažehlo lásku k filmu, která mu vydržela celý život. Poté, co v patnácti letech opustil školu, vzal práci na částečný úvazek v místní videopůjčovně. Svůj první scénář psal čtyři roky: byl k filmu My Best Friend’s Birthday. 70minutový film, ve kterém hrál a který také režíroval. Pak přišly Gauneři (1992) k němuž napsal scénář za čtyři týdny. Tarantino byl rázem uznáván jako jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů. Hollywoodská studia mu začala nabízet filmy hlavního proudu, ale místo toho odjel do Amsterodamu a napsal Pulp Fiction (1994). Sedm nominací na Oscara, včetně vítězství v kategorii nejlepší scénář, zajistilo Tarantinovi reputaci scénáristy i režiséra. Několik let pak produkoval i hrál, až v roce 1997 adaptoval a režíroval film Jackie Brown. Následoval Kill Bill (2003) a o rok později Kill Bill 2. Film Grindhouse: Auto zabiják(2007) byl prvním filmem, který napsal, produkoval, režíroval i v něm hrál. Film Hanebný parchanti (2009) získal osm nominací na Oscara. Následoval film Nespoutaný Django (2012), který získal sošku za nejlepší scénář. Tato úžasná retrospektivní fotografická publikacemapuje všechny filmy Quentina Tarantina, od My Best Friend’s Birthday až po Tenkrát v Hollywoodu. Kniha je poctou výjimečného režisérovi, producentovi, scénáristovi i herci- vášnivému a nespoutanému tvůrci kultovních filmů.Druhé, aktualizované vydání.


...o:Retrospektiva / Kniha - Tarantino Quentin [KNI] Quentin Tarantino se narodil se v Knoxville, Tennessee, v roce 1963 ... Tarantino retrospektiva | KNIHCENTRUM.cz ... . V dětství strávil mnoho sobotních večerů tím, že svou maminku doprovázel do kina, což v něm zažehlo lásku k filmu, která mu vydržela celý život. Tarantino: Retrospektiva je novou knihou pro všechny fanoušky tohoto filmového génia! Je výborně zpracovaná, obsahuje mnoho fotografií, citátů, komentářů i pikantností z jeho ... Celebrate the 25th Anniversary of Reservoir Dogs by diving into the brilliant, twisted mind of Quentin Tarantino ... Kniha: Tarantino: Retrospektiva (Tom Shone) | Martinus ... ... Celebrate the 25th Anniversary of Reservoir Dogs by diving into the brilliant, twisted mind of Quentin Tarantino and discover the artistic process of an Oscar-winning legend. Born in Knoxville, Tennessee, in 1963, Quentin Tarantino spent many Saturday evenings during his childhood accompanying hi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY