Jak rabíni dělají děti

Jak rabíni dělají děti - Delphine Horvilleurová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Delphine Horvilleurová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak rabíni dělají děti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jak rabíni dělají děti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Delphine Horvilleurová. Číst Jak rabíni dělají děti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Co znamená v dnešní době zkostnatělých identit a odklonu od komunitního života někam patřit a předávat hodnoty? Na rozdíl od toho, co tvrdí všechny fundamentalismy, by k předávání dědictví nemělo docházetpouhým překlápěním uzavřené identity. Mělo by se vydávat cestou částečné nevěrnosti, nenadálými změnami, překvapivými skutečnostmi a odchylkami z cesty, jak tomu bylo dřív a je tomu i dnes. Tradice se totiž nejlépe obnovuje, pokud je neuzavřená, ve skocích, změnách a ve styku s okolním světem, které s sebou přináší otevřenost k neznámému i otevřenost k ženskému. Toto dílo je obhajobou „matriarchálního náboženství“, které je podobně jako děloha plodnou půdou a v němž získávají posvátné texty zcela nové významy. Svoji otevřenou vizi náboženství ilustruje Delphine Horvilleur brilantně na několika příbězích z knihy Genesis, zejména na Adamovi a Evě a Kainovi a ábelovi, prvních rodičích a dětech. Autorka se zároveň zamýšlí z rabínského hlediska nad dnes problematickými otázkami předávání náboženského dědictví, zejména nad tím, jak judaismus řeší příbuznost, identitu a touhu, tedy jinými slovy jaké jsou možnosti předávání tradice budoucým pokolením.


...lají zvířátka výukové video pro děti ... Jak se dělají děti - Videacesky.cz ... . Video zobrazí zvíře a je vysloveno citoslovce zvířecí řeči. Video učí, jak zvířátka mluví. Video je určeno pro ma... Jak rabíni dělají děti Autor: Horvilleurová, Delphine Nakladatel: Garamond EAN: 9788074074547 ISBN: 978-80-7407-454-7 Originál: Comment les rabbins font-ils les enfants Překlad: Marek, Jakub Popis: 1× kniha, brožovaná, 250 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Jak ale autorka dodává, bylo b ... Jak rabíni dělají děti - Delphine Horvilleurová | Kniha na ... ... . vydání) Jak ale autorka dodává, bylo by snad výstižnější knihu nazvat „Proč rabíni dělají děti". V knize se totiž na základě čtení základních textů rabínského judaismu snaží nalézt odpovědi na otázky pokračování židovské tradice v současné společnosti. Jak rabíni dělají děti Delphine Horvilleurová Na rozd...SOUVISEJÍCÍ KNIHY