V perspektivě desetiletí

V perspektivě desetiletí - Oleg Malevič | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Oleg Malevič
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
V perspektivě desetiletí.pdf


Chcete si knihu přečíst?V perspektivě desetiletí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oleg Malevič. Číst V perspektivě desetiletí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha ruského bohemisty Olega Maleviče (1928–2013) V perspektivě desetiletí shrnuje třicet studií napsaných od šedesátých let minulého století po závěr autorova života. Jde o výběr autorský, rozdělený na část teoretickou a historickou. Ve svých studiích se Malevič věnuje především české literatuře dvacátého století (Hašek, Čapek, Vančura, Poláček, Jesenská, Hrabal, Vaculík ad.), ovšem s četnými přesahy: k jiným médiím (bratři Čapkové a film), k literatuře ruské (Březina a ruský symbolismus) anebo starší české (bratři Čapkové a J. A. Komenský). Malevič byl rovněž pilným překladatelem (ostatně translatologické otázky řeší hned v úvodním textu knihy), psal básně, v češtině vydal knižně tituly Bratři Čapkové (1999) a Osobitost české literatury (2009). Je laureátem mnoha cen, mj. Premia Bohemica (1998) a Gratias Agit (2011). Publikaci V perspektivě desetiletí připravili k vydání Radim Kopáč a Aleš Haman, který knihu rovněž uvádí předmluvou.


...uského bohemisty Olega Maleviče (1928-2013) V perspektivě desetiletí shrnuje třicet studií napsaných od šedesátých let minulého století po závěr autorova života ... Kardinál Marx k prognóze o německé církvi: Je to výzva k ... ... . Jde o výběr autorský, rozdělený na část teoretickou a historickou. Kniha ruského bohemisty Olega Maleviče (1928-2013) V perspektivě desetiletí shrnuje třicet studií napsaných od šedesátých let minulého století po závěr autorova života. Jde o výběr autorský, rozdělený... Add tags for "V perspektivě desetiletí". Be the first. Similar Items. Related Subjects: (3) Czech literature -- 20th century. LITER ... Jaroslav Hašek - Wikipedia ... . Jde o výběr autorský, rozdělený... Add tags for "V perspektivě desetiletí". Be the first. Similar Items. Related Subjects: (3) Czech literature -- 20th century. LITERARY CRITICISM / European / Eastern; Czech literature. Confirm this request. You may have already requested this item. Please select Ok if you would like to proceed with this request anyway. Publikaci V perspektivě desetiletí připravili k v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY