Městský veřejný prostor

Městský veřejný prostor - Petr Kratochvíl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Kratochvíl
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Městský veřejný prostor.pdf


Chcete si knihu přečíst?Městský veřejný prostor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kratochvíl. Číst Městský veřejný prostor Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jsme svědky krize veřejného prostoru nebo jeho renesance? Anebo platí obojí a momenty krize i renesance jsou paralelní procesy, zrcadlící dilemata rozporuplného civilizačního vývoje současnosti?Do jaké míry a jakými prostředky mohou architektura, urbanismus i výtvarné umění svými zásahy do městského prostředí pomoci formovat veřejné prostory jako živou scénu sociální komunikace, jako místo lákající k pobytu a obohacující člověka o prožitky krásy a kulturních významů? Kniha Petra Kratochvíla představuje základní teoretické přístupy k veřejnému prostoru z hlediska architektury a urbanismu, filosofie a sociálních věd. Historický přehled vývoje městského veřejného prostoru ukazuje zproblematizování jeho role s nástupem moderního urbanismu a současné pokusy o jeho znovunalezení. Knihu uzavírá přehled pozitivních příkladů domácích i zahraničních realizací městských veřejných prostorů s bohatou fotografickou dokumentací.


...ý prostor nebo veřejné prostranství jsou prostory, které jsou přístupné veřejnosti, typicky vlastněné veřejností, tj ... Veřejný prostor v ohrožení? | ARCHITEKTURA A DESIGN ... ... . státem nebo obcí.Tento pojem různé zákony různých zemí používají v rozličných kontextech a vymezeních, stejně jako jiné podobné pojmy (např. Městský veřejný prostor Autor: Kratochvíl, Petr Nakladatel: Zlatý řez EAN: 9788088033004 ISBN: 978-80-88033-00-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 192 stran, česky Rozměry: 19 × 23 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Mobilní zastávkový přístřešek CITUS. Praha 6.8.2018 / Radost nám dělají první instalace mobilních zastáv ... Proměny pro města | Jak proměnit park či veřejný prostor ... . vydání) Mobilní zastávkový přístřešek CITUS. Praha 6.8.2018 / Radost nám dělají první instalace mobilních zastávkových přístřešků CITUS, nedávno dodaných Dopravnímu podniku hl. města Prahy, které budou sloužit cestujícím po celé metropoli. Městský veřejný prostor: interpretativní přístup" PAVEL POSPĚCH** Fakulta sociálních studií, Masarykova univerz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY