Umění a iluze: Studie o psychologii obrazového znázorňování

Umění a iluze: Studie o psychologii obrazového znázorňování - Ernst Hans Gombrich | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ernst Hans Gombrich
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění a iluze: Studie o psychologii obrazového znázorňování.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umění a iluze: Studie o psychologii obrazového znázorňování ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ernst Hans Gombrich. Číst Umění a iluze: Studie o psychologii obrazového znázorňování Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tento ucelený soubor studií vyšel už v roce 1959, v dalších letech byl doplňován, přepracováván a znovu vydáván; zůstává platným vhledem do „psychologie znázorňování“. Autor v něm zkoumá, jaký je vztah skutečnosti a jejího výtvarného zachycení, jak se na utváření tohoto vztahu podílí divák a jeho zkušenosti; jak se vyvíjely metody umělců, kteří chtěli skutečnost zachytit co nejpřesněji, co vlastně znamená „přesné zachycení“, a věnuje se i tomu, jak se stalo, že umělecké prostředky začaly směřovat od realismu k náznaku, stylizaci či karikatuře.


...a iluze: Studie o psychologii obrazového znázorňován ... Povinná četba | Seminář dějin umění ... ... přepracováván a znovu vydáván; zůstává platným vhledem do „psychologie znázorňování". Autor v něm zkoumá, jaký je vztah skutečnosti a jejího výtvarného zachycení, jak se na utváření tohoto vztahu podílí divák a jeho zkušenosti; jak se vyvíjely ... Umění a iluze Studie o psychologii obrazového znázorňování ... přepracováván a znovu vydáván; zůstává platn ... Umění a iluze (Ernst H. Gombrich) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... přepracováván a znovu vydáván; zůstává platným vhledem do „psychologie znázorňování". Autor v něm zkoumá, jaký je vztah skutečnosti a jejího výtvarného zachycení, jak se na utváření tohoto vztahu podílí divák a jeho zkušenosti; jak se vyvíjely ... GOMBRICH, Ernst Hans. Umění a iluze : studie o psychologii obrazového znázorňov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY