Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 18/2015

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 18/2015 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 18/2015.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 18/2015 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 18/2015 Online je nyní tak snadné!

POPIS


V čísle 18/2015 Sešitu otiskujeme dvě studie z oblasti experimentální poezie, ta třetí se zaměřuje na konvergence mezi současným vizuálním uměním a oblastí profesionálního tance. Číslo tradičně uzavírá recenze na významnou odbornou publikaci. Jan Wollner sleduje paralely mezi deníkovými texty Pavla Juráčka, experimentální poezií propagovanou Bohumilou Grögerovou a Jiřím Hiršalem či literárněvědnými zkoumáními Jiřího Pechara a psychiatrickým diskursem, aby poskytl vhled do rozporuplných způsobů užití pojmu „experiment“ v kulturním životě Československa na konci šedesátých let. K experimentální poezii této dekády se obrací také Ondřej Buddeus ve své studii zaměřené na osobnost norského básníka Jana Erika Volda. Podle Buddeuse jazykové permutace nebo dekonstrukce básnické subjektivity, které nacházíme v tvorbě tohoto autora, organicky vyplývaly zétosu skandinávské literární neoavantgardy. Viktor Čech dává rostoucí popularitu tance a choreografie v současném vizuálním umění do souvislosti s širším fenoménem tzv. „archivního impulsu“, v jehož rámci se dnešní umělkyně a umělci obracejí k rekonstrukci a rekontextualizaci odkazu moderního umění. Hubert Guzik ve své recenzi charakterizuje loňské vydání antologie Věci a slova jako „průkopnické“. Vytýká ale této publikaci, že v ní kromě zastoupených hlasů kulturní avantgardy chybí hlasy avantgardy technické nebo ekonomické.


... zveme na Večírek pro umění, teorii a příbuzné zóny 12 ... Sešit pro umění | AVU ... . listopadu od 18 hodin v aule hlavní budovy AVU, U Akademie 4, Praha 7 Křest anglického vydání Sešit Reader […] Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26. 2019 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. The ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny,r. 2015 Notebook for art, theory and related zones. 18/2015 Document has not been rated yet Recenze Sešit pro um ... Srovnávací recenze. Sešit pro teorii, umění a příbuzné ... ... . 18/2015 Document has not been rated yet Recenze Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 19/2015 Akademie výtvarných umění Podrobnosti a specifikace a popis Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 19/2015 si přečtěte níže či přímo na webu e-shopu Kosmas.cz. Toto zboží si můžete pořídit již od 72 Kč. Sešit pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY