Alchymie srdečního pulsu

Alchymie srdečního pulsu - Primož Repar | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Primož Repar
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Alchymie srdečního pulsu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Alchymie srdečního pulsu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Primož Repar. Číst Alchymie srdečního pulsu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Základním tématem sbírky Alchymie srdečního pulsu (přel. Aleš Kozár) slovinského básníka Primože Repara je láska, jejíž projevy autor zapisuje formou haiku, které, jak známo, nebývá výlučně spojováno s milostnou poezií. Repar v 64 haiku zobrazuje rozličné podoby lásky, k níž nerozlučně patří také smrt. Svými čtyřmi oddíly kniha odkazuje zároveň ke čtyřem alchymistickým živlům země, voda, vzduch a oheň. Autor ctí japonskou formu a ducha haiku, ale snaží se, jak píše v rozhovoru publikovaném v knize, reflektovat také jeho variace a proměny, vzniklé jeho přenesením do kontextu evropské a americké literatury. V Reparových haiku se snoubí nejen silný milostný cit, tradiční pojetí haiku, ale také ryze současný, filozofující pohled opřený o evropské duchovní kořeny.


...m tématem sbírky Alchymie srdečního pulsu (přel ... Puls | Sleviste.cz ... . Aleš Kozár) slovinského básníka Primože Repara je láska, jejíž projevy autor zapisuje formou haiku, které, jak známo, nebývá výlučně spojováno s milostnou poezií. Repar v 64 haiku zobrazuje rozličné podoby lásky, k níž nerozlučně patří také smrt. Základním tématem sbírky Alchymie srdečního pulsu (přel. Aleš Kozár) slovinského básníka Primože Repara je láska, jejíž projevy autor zapisuje formou haiku, které, jak známo, nebývá výlučně spojováno s milostnou poezií. Repar v 64 haiku zobrazuje rozličné podoby lásky ... Alchymie srdečního pulsu - Knihkupectví Luxor ... . Repar v 64 haiku zobrazuje rozličné podoby lásky, k níž nerozlučně patří také smrt. Základním tématem sbírky Alchymie srdečního pulsu (přel. Aleš Kozár) slovinského básníka Primo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY