Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvacáté šesté číslo Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se vrací ještě jednou k tématu historie výstav, jež chápeme jako prizma, jímž je možné se dívat na umění druhé poloviny dvacátého století. Obsahuje rozhovor Terezie Nekvindové s kurátorkou a kritičkou Ludmilou Vachtovou, která připravovala program nejen pro galerii Na Karlově náměstí, ale též Galerii Platýz a podílela se také na přípravě série výstav v Liberci v šedesátých letech. Dále zde najdeme text Márie Oriškové o dvou výstavách amerického umění, které proběhly v Československu v roce 1947 a 1969. Následuje studie o Jiřím Valochovi, v níž se tentokrát autorka Helena Musilová věnuje jedné konkrétní výstavě, již Valoch připravil pro brněnský Dům umění v roce 1980. Dalším z textů je studie Evy Skopalové a Marianny Placákové, která se věnuje ženám v umění 50.–80. let a to jak těch, které tvořily, tak i těch na obrazech. Číslo uzavírá text Alise Tifentale o strategiích vystavování fotografie na FIAP 1956.


... pro umění, teorii a příbuzné zóny 26/2019 Nakladatel: Akademie výtvarných umění EAN: ISBN: Popis: 1× kniha, brožovaná, 146 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Sešit pro umění | AVU ... . vydání) Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26 2019 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. Dvacáté šesté číslo Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny se vrací ještě jednou k tématu historie výstav, jež chápeme jako prizma, jímž je možné se dívat na umění ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26. 2019 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. The Sešit Reader. The First Ten Years of N ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 27/2019 | KOSMAS ... ... ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 26. 2019 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. The Sešit Reader. The First Ten Years of Notebook for Art, Theory and Related Zone...SOUVISEJÍCÍ KNIHY