Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu

Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu - Miroslav Vaněk, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Vaněk,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Vaněk,. Číst Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha přináší jedinečná svědectví stovky studentských aktérů listopadové revoluce 1989, jejichž prostřednictvím zachycuje život v časech tzv. normalizace a v okamžicích pádu režimu. Po historickém a metodickém úvodu do problematiky a interpretaci rozhovorů následuje 65 rozhovorů s vysokoškolskými studenty z Čech, Moravy a Slezska ze souboru pořízeného v letech 1996 až 1998. První vydání (1999) významně pomohlo k etablování orální historie v rámci tuzemského výzkumu soudobých dějin. Druhé, rozšířené vydání knihy obsahuje nově zařazenou studii o dějinách a paměti několika generací studentů a studentek z klíčových období českých moderních dějin a také ohlédnutí za ohlasem prvního vydání ve veřejném prostoru.


...dentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu Miroslav Vaněk, kol ... Sto studentských revolucí-výsledek vyhledávání - knihy ... ... . Nakladatel: Karolinum 2019 Teoretická pasáž byla po několik let jedinou a v českém prostředí široce dostupnou informací o metodě orální historii vůbec. OTÁHAL, Milan - VANĚK, Miroslav. Sto studentských revolucí: studenti v období pádu komunismu: životopisná vyprávění. Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 1999. 859 s. ISBN 80-7106-337-1. VANĚK, Miroslav a kol. Sto studentských revolu ... OTÁHAL, Milan : Sto studentských revolucí ... . 859 s. ISBN 80-7106-337-1. VANĚK, Miroslav a kol. Sto studentských revolucí: studenti v období pádu komunismu - životopisná vyprávění. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2019. 839 s. ISBN 978-80-246-4450-9. Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu : životopi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY