Mizérie

Mizérie - Andrzej Tichý | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Andrzej Tichý
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mizérie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mizérie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrzej Tichý. Číst Mizérie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mizérie může na čtenáře na první pohled působit jako tornádo, ale ve skutečnosti je to propracovaná mnohohlasá skladba. Však se o hudbě v textu nejen vypráví, ale on sám zní, a to díky skvělému překladu Marie Voslářové. V rytmickém tempu se vypravěči z podvědomí vynořují hlasy, vzpomínky i zapomenuté jazyky a čtenáře obklopí pestrou mozaikou osudů. Violoncellista čeká na ulici na kolegy hudebníky. Když ho znenadání osloví mladý bezdomovec, něco se v něm probudí – začne se rozpomínat na nedávnou minulost, kdy se on sám pohyboval na hraně zákona, na hraně přežití. Z podvědomí se mu vynořují hlasy, vzpomínky i zapomenuté jazyky, které se spojí ve strhující vír rytmu a obrazů. Andrzej Tichý, autor s česko-polskými kořeny, píše nemilosrdně a skvěle o bídě a násilí, závislosti i bratrství. ROMÁN NOMINOVANÝ NA AUGUSTOVU CENU OD ŠVÉDSKÉHO AUTORA S ČESKO-POLSKÝMI KOŘENY. „Andrzej Tichý je spisovatel, který zas a znovu zvučným jazykem odhaluje důležité věci o současné švédské společnosti. Čtěte ho.“ Stefan Eklund, Boras Tidning „Post-politické – tak bych nazval Tichého podmanivě naléhavé psaní. (…) Děsivý, důkladný příběh, který nezapomíná čas od času nabídnout cosi dojemného a krásného.“ Jonas Thente, Dagens Nyheter Vydání knihy podpořila Švédská umělecká rada.


...e. Význam: • neštěstí, ubohost, bída • nepříjemná věc ... Sněhová mizérie v Česku? Současná nadílka pomůže, suchou ... ... . Generovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova. Knihy Mizérie-- autor: Tichý Andrzej Nesmiřitelná úzkost-- autor: Hanák Ondřej Ošklivá malá láska-- autor: Vlk Zdeněk Bar Galerie Mizérie - Koněvova 426 /35, 13000 Prague, Czech Republic - Rated 4.3 based on 11 Reviews "A great place to chillax after a hard-working day... MIZÉRIE, (2) mizerii, s. f. 1. Stare de extremă sărăcie, l ... Mizérie dnešní generace mladých | Pravý prostor ... ... MIZÉRIE, (2) mizerii, s. f. 1. Stare de extremă sărăcie, lipsă mare, sărăcie-lucie. N-o mai pot ține pe mătușă-ta în mizeria asta. DUMITRIU, N. 130 ... Bar mitzvah, also spelled bar mitzva or mitzwa (Hebrew: "son of the commandment"), plural bar mitzvahs, bar mitzvot, or bar mitzwot, Jewish religious ritual and family celebration commemorating the religious adulthood of a boy on his 13th ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY