Opočeňák z Pohoří: Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště

Opočeňák z Pohoří: Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště - Martina Hlaváčková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martina Hlaváčková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Opočeňák z Pohoří: Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště.pdf


Chcete si knihu přečíst?Opočeňák z Pohoří: Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martina Hlaváčková. Číst Opočeňák z Pohoří: Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je ohlédnutím za dětstvím a mládím básníka, textaře, rozhlasového redaktora a člena-zakladatele Divadla Járy Cimrmana – Miloně Čepelky. Příběh tohoto „Opočeňáka” narozeného roku 1936 v nedalekém Pohoří autorka zpracovala na základě záznamů rozhovorů, které s Miloněm Čepelkou vedla při přípravě své kvalifikační práce, obhájené na Univerzitě Pardubice. Pro účely této publikace byl celek původního textu výrazně upraven a v aktuální podobě protagonistou autorizován. Využití odborné metody orální historie doplněné o studium dostupných pramenů a literatury k dějinám Opočna, resp. Podorlicka v době od třicátých do šedesátých let 20. století umožnilo Martině Hlaváčkové vytvořit poutavý obraz formování jednoho pozoruhodného lidského a uměleckého osudu v sepětí s jeho rodným krajem.


...ák z Pohoří. Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště ... Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech ... . Kniha Martiny Hlaváčkové je ohlédnutím za dětstvím a mládím básníka, textaře, rozhlasového redaktora a člena-zakladatele Divadla Járy Cimrmana - Miloně Čepelky. Opočeňák z Pohoří - Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště ... Miloně Čepelky. Příběh tohoto „Opočeňáka" narozeného roku 1936 v nedalekém Pohoří autorka zpracovala na základě záznamů rozhovorů, které s Miloněm Čepelkou vedla při přípravě své kvalifikační práce, obhájené na Univerzitě Pardubice. ... Opočeňák z Pohoří: Příběh Miloně Čepelky a j ... Opočeňák z Pohoří -- Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště ... . ... Opočeňák z Pohoří: Příběh Miloně Čepelky a jeho rodiště. Martina Hlaváčková ... Opočeňák z Pohoří Autor: Hlaváčková, Martina Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074653476 ISBN: 978-80...SOUVISEJÍCÍ KNIHY