Giacomo Joyce

Giacomo Joyce - James Joyce | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
James Joyce
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Giacomo Joyce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Giacomo Joyce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Joyce. Číst Giacomo Joyce Online je nyní tak snadné!

POPIS


První vydání překladu spisovatelky a básnířky Věry Linhartové, který vznikl na přelomu let 1970/71. „K setkání s textem Giacomo Joyce pro mne došlo v pravou chvíli: na rozhraní dvou jazyků, na rozhraní dvou světů. [...] Jakkoli se to může zdát paradoxní, pro mne je zcela jisté, že práce na překladu Giacomo Joyce, který je pro mne na dlouhou dobu mou poslední prací v českém jazyce, mi současně umožňuje přechod k prvnímu francouzskému pokusu, kterým je text nazvaný Twor (GLM, 1974). Francouzština je mi od té chvíle, až na nepatrné výjimky a až do zcela posledních let, jediným a výlučným pracovním jazykem,“píše V. Linhartová v doslovu ke knize. Text Jamese Joyce (1882–1941) vyšel poprvé v roce 1968 ve frankfurtském nakladatelství Suhrkamp. Podle autorova rukopisu jej připravil k vydání Richard Ellmann. Ellmannovo vydání je posmrtnou publikací autorem samým nezveřejněného díla. Rukopis přepsaný do podoby školního sešitu nemá název ani nenese jméno autora. Nadpis Giacomo Joyce na přebalu je připsán cizí rukou. Podle Ellmanna vznikl úplný záznam, nejspíš s použitím starších poznámek, asi v létě 1914 v Terstu, kde Joyce pobýval v letech 1904–1915 a živil se hodinami angličtiny v jazykové škole i v zámožných terstských rodinách. Jak autorka překladu a doslovu dále uvádí, báseň „Giacomo Joyce je příběhem učitelova vztahu k mladé židovské žačce, příběh ne nepodobný Kierkegaardovu Deníku svůdce“.


...Joyce is a posthumously-published work by Irish writer James Joyce ... GIACOMO.JOYCE Archive | Die Dschungel. Anderswelt.Die ... ... .Written in 1914, following the publication of Dubliners, it was published by Faber and Faber from sixteen handwritten pages by Joyce. In the free-form love poem, presented in the guise of a series of notes, Joyce attempts to penetrate the mind of a "dark lady", the object of an illicit love affair. Giacomo Joyce (James Joyce in Italian) provides an interesting insight into the author's inner workings. (Who knew that James Joyce was a self-deprecating self-critic li ... Giacomo Joyce by James Joyce - Goodreads ... . (Who knew that James Joyce was a self-deprecating self-critic like the rest of us?) This book is a must-read for die hard Joyce fans. Giacomo Joyce is a lovely, lyrical and magical book. It is an experience that is sublime and perfect in its own way. I disagree that this is a "minor" work. Joyce evokes feelings an...SOUVISEJÍCÍ KNIHY