Staročeská kronika Martimiani

Staročeská kronika Martimiani - Vlastimil Brom (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Brom (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Staročeská kronika Martimiani.pdf


Chcete si knihu přečíst?Staročeská kronika Martimiani ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Brom (ed.),. Číst Staročeská kronika Martimiani Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14.-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od stvoření světa přes nejstarší židovské dějiny, trojskou válku a život Alexandra Makedonského až k založení Říma a následně uvádí životopisy římských císařů po Karla IV. a papežů po Jana XXI. O její značné dobové oblibě svědčí i fakt, že se v roce 1488 stala jedním z prvních českých tisků. V poznámkách k edici jsou zachyceny varianty ze všech dochovaných rukopisů. Edici doprovázejí studie interpretující tuto památku z historického, kodikologického a jazykovědného hlediska.


...e přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14 ... Knihy od Vlastimil Brom | Kupte na Martinus.cz ... .-15. století či v první třetině 15. st. Popisuj... Staročeská kronika Martimiani - Michal Dragoun | Databáze knih Staročeská kronika Martimiani - Dragoun Michal, Brom Vlastimil, Hrdina Jan, Šimek Štěpán - Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14.-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od Staročeská kronika Martimiani - Michal D ... Staročeská kronika Martimiani - Štěpán Šimek - Megaknihy ... ... .-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od Staročeská kronika Martimiani - Michal Dragoun. Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14... Staročeská kronika Martimiani (česky) Staročeská kronika Martimiani. Štěpán Šimek. Bežná cena 14,10 € Cena v knihku...SOUVISEJÍCÍ KNIHY