Legendární Praga V3S

Legendární Praga V3S - Jiří Frýba | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Frýba
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Legendární Praga V3S.pdf


Chcete si knihu přečíst?Legendární Praga V3S ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Frýba. Číst Legendární Praga V3S Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nákladní automobil Praga V3S je náš nejznámější a nejdéle vyráběný užitkový automobil, který dosud jezdí. Dokázal si získat pověst nezničitelného dříče, který je provozně nenáročný, lehký a projede velmi těžkým terénem. Nová publikace čerpá z vojenských archivů, kam se běžný čtenář nedostane. Přináší tak kromě technických dat a fundovaného výkladu o historii vozu unikátní, dosud nepublikovaný přehled jednotlivých vojenských aplikací tohoto vozidla. V knize najdete podrobný popis stavu motorizace v Československu po druhé světové válce, historii vývoje Pragy V3S, kompletní přehled takticko-technických dat vozu. Jádrem knihy je však unikátní a v tomto rozsahu dosud nepublikovaný katalog jednotlivých vojenských aplikací tohoto vozidla. Praga V3S sloužila ve všech součástech československé armády a počet aplikací pro jednotlivé druhy vojsk je skutečně vysoký, stejně jako jejich variabilita: najdeme zde pojízdné dílny, vyprošťovací vozidla, protiletadlový dvojkanón, raketomet, odmrazovací agregát pro letištní plochy, úpravnu vody, odmořovací automobil, pojízdný vojenský klub, polní kuchyni nebo mobilní zubní ordinaci. Aplikace jsou přehledně roztříděny do dvanácti kapitol, u každé je pak stručně uveden její vývoj, určení, zařazení, přehled jednotlivých součástí soupravy a její osádky. Vše je doplněno množstvím fotografií a technických výkresů, které jsou ve většině případů publikovány vůbec poprvé. V přílohách pak najdete další technická data, přehled systému vojenského značení vozidel, krátké pojednání o modifikované verzi S5T pro provoz na silnici, o uvažovaných nástupcích Pragy V3S a barevné fotografie dochovaných vozidel. Díky dlouholeté a soustavné práci autora ve vojenských archivech tak dostávají všichni milovníci historických vozidel a vojenské techniky do ruky publikaci, která si sice neklade nároky na vyčerpávající zpracování tématu, ale svým záběrem a rozsahem (více než 152 popsaných aplikací) nemá v české motoristické literatuře obdoby.


...3S (vojenský třítunový speciál, hovorově vétřieska nebo vejtra, popř ... Legendární Praga V3S s raketometem se exportovala i do ... ... . vejtřaska) je třínápravový terénní nákladní automobil s pohonem všech kol (znak náprav 6×6). Vůz vznikl dle zadání a požadavků Československé armády na standardní střední terénní nákladní automobil. Vyznačuje se žebřinovým rámem, tuhými portálovými nápravami a vzduchem ... legendární PV3S ve skvělé akci. Zlomí se nebo ne ?? kamera a střih : Pavel Jelínek, TV Motormix - www.mo ... PDF Legendární Praga V3S - Ukázka - KOSMAS.cz ... . Zlomí se nebo ne ?? kamera a střih : Pavel Jelínek, TV Motormix - www.motormix.cz. Všechny informace o produktu Kniha Legendární Praga V3S, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Legendární Praga V3S. Legendární Praga V3S Nákladní automobil Praga V3S je náš nejznámější a nejdéle vyráběný užitkový automobil, který dosud jezdí. Dokázal si získat pov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY