Matěj Šindelář - český fotbalový Mozart

Matěj Šindelář - český fotbalový Mozart - Fabrizio Silei | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Fabrizio Silei
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Matěj Šindelář - český fotbalový Mozart.pdf


Chcete si knihu přečíst?Matěj Šindelář - český fotbalový Mozart ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fabrizio Silei. Číst Matěj Šindelář - český fotbalový Mozart Online je nyní tak snadné!

POPIS


Matěj Šindelář, rodák z Kozlova u Jihlavy, patřil ve své době, na konci dvacátých a v první polovině třicátých let minulého století k nejlepším hráčům Evropy a možná i celého světa. Byl u kořenů Wunderteamu, kde patřil k pilířům sestavy. V klubu Hertha Vídeňse sešel sPepi Bicanem. Všechny spoluhráče však předčil popularitou, kterou mu jeho výkony vynesly. O jeho nevídaném talentu mluvila celá Vídeň. V novinách se psalo o dalším Mozartovi. Skládaly se o něm písně, jeho jméno bylo skvělou reklamou na různé druhy zboží. V dresu Austrie Vídeň přispěl k velkým úspěchům na domácím i mezinárodním poli. Jeho tři góly, které nasázel ve finále Středoevropského poháru italské Ambrosianě (dnešní Inter Milán) v roce 1933 vešly do dějin a dodnes se o nich vyprávějí legendy. A slovo legenda se hodí i k jeho celému životu. Její součástí se stal i jeho poslední velký zápas po anšlusu Rakouska třetí říší, v němž reprezentace zničeného státu rozbila okupantskou velmoc 2:0. A také jeho tajemstvím zahalená a dodnes nevyjasněná smrt v roce 1939. Kniha byla v roce 2015 nominována na Prix Jeunesse Québec. Knihu ilustroval italský malíř a ilustrátor Maurizio Quarello.


...Šindelář - český fotbalový Mozart Fabrizio Silei Nakladatel: Petrkov 2016 MATĚJ ŠINDELÁŘ - ČESKÝ FOTBALOVÝ MOZART ... fotbal - štítek | Databáze knih ... . Autor: ... Matěj Šindelář, rodák z Kozlova u Jihlavy, patřil ve své době, na konci dvacátých a v první polovině třicátých let minulého století k nejlepším hráčům Evropy a možná i celého světa. Matěj Šindelář - Český fotbalový Mozart. ... Anotace. Matěj Šindelář, rodák z Kozlova u Jihlavy, patřil ve své době, na konci dvacátých a v první polovině třicátýc ... Matěj Šindelář - Český fotbalový Mozart - Knihy.ABZ.cz ... . Matěj Šindelář, rodák z Kozlova u Jihlavy, patřil ve své době, na konci dvacátých a v první polovině třicátých let minulého století k nejlepším hráčům Evropy a možná i celého světa. Všechny informace o produktu Kniha Matěj Šindelář - český fotbalový Mozart - Fabriz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY