Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů

Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů - Jan Sokol | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Sokol
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Sokol. Číst Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha má svůj základ v přednáškách, které autor pronesl na Pedagogické a Filosofické fakultě Karlovy univerzity. Jejich osnovu představil ve skriptech určených studentům všech humanitních oborů. V rozšířené knižní podobě (první vydání 1994) připojil další, dosud nepublikované texty, které postupně přepracovával a doplňoval. Autorovým cílem je otevřít problematiku filosofického myšlení širokému okruhu zájemců. „Na rozdíl od filosofie vědy nebo filosofie jazyka se zde výklad soustřeďuje a pořádá kolem člověka jako tělesného bytí na světě, jako dějinné bytosti, jako společenské a mravní osoby.“ Text je doplněn výkladovým slovníkem, obsahujícím přes tisíc stručných hesel z oblasti filosofie a jiných humanitních oborů.s Prof. Jan Sokol, Ph.D. (* 1936) přednáší filosofii a antropologii na Fakultě humanitních studií UK v Praze, kterou v roce 2000 zakládal. Je členem Vědecké rady Grantové agentury ČR a několika dalších. Pracoval jako zlatník, mechanik a programátor, studoval matematiku, filosofii a antropologii na UK, kde od roku 1992 přednáší. Byl jedním z prvních signatářů Charty 77, poslancem FS ČSFR, v roce 1998 ministrem školství a roku 2003 kandidátem vládní koalice na úřad prezidenta republiky. V posledních letech se věnuje hlavně antropologii institucí, filosofii práva a etice, publikuje a přednáší v řadě evropských zemí. V letech 2008–2009 přednášel na Harvardově univerzitě v USA.


...ilosofie člověka - Slovník filosofických pojmů 2010; Čas a rytmus 2004; Moc, peníze a právo 2015; všech 30 knih autora ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ... ... . Podobné knihy. Průvodce inteligentního člověka filosofií 2003; Kniha Malá filosofie člověka - Slovník filosofických pojmů je v Text je doplněn výkladovým slovníkem, obsahujícím přes tisíc stručných hesel z oblasti filosofie a jiných humanitních oborů. Recenze ke knize Malá filosofie člověka. Malá filosofie člověka/ Slovník filosofických pojmů - Text na záložce Mal ... Malá filosofie člověka ; a Slovník filosofických pojmů ... . Recenze ke knize Malá filosofie člověka. Malá filosofie člověka/ Slovník filosofických pojmů - Text na záložce Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Autor: Sokol, Jan Nakladatel: Vyšehrad SCRIPTUM EAN: 9788070217139 ISBN: 80-7021-713-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 390 stran, česky Rozměry: 12 × 20 cm Rok vydání:...SOUVISEJÍCÍ KNIHY