Moje kniha Vinnetou

Moje kniha Vinnetou - Toy_Box | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Toy_Box
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Moje kniha Vinnetou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Moje kniha Vinnetou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Toy_Box. Číst Moje kniha Vinnetou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Patřím mezi milovníky komiksů a odvážím se tvrdit, že nová kniha výtvarnice Toy_box, na níž pracovala celé dva roky, se dá s klidným svědomím zařadit mezi špičku, a to jak výtvarným provedením, tak scénářem, v němž se prolíná hned několik rovin. Moje kniha Vinnetou vypovídá v první řadě o snaze vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, ať už jde o hrdinu dětských příběhů nebo o autorčinu kamarádku SemtexDesign. Kniha je vzpomínkou, která SemtexDesign činí nesmrtelnou, stejně jako její verše, které se tu příběhem prolínají a svým způsobem ho napomáhají i utvářet. Je také výpovědí o problémech, dilematech a radostech samotné Toy_box. V neposlední řadě je komiks holdem svobodnému životu a jeho hledání, které není vždy procházkou růžovým sadem. Otevírá se před námi prostor „svobodných zón“ squatů a tekno parties, které na jednu stranu přinášejí pocit osobního osvobození a zkušenost kolektivity založené na hodnotách vzájemnosti a sdílení a na druhou stranu permanentní útoky ze strany systému (s jeho posedlostí ziskem a užíváním represivního donucení) či konzervativního okolí, často včetně vlastní rodiny. Seznámíte se tak s historií amsterdamského squatu ADM nebo s „popravou“ Milady, násilným vyklizením nejdéle trvajícího pražského squatu. Někteří na obrázkách poznají známé tváře a jiní si nostalgicky zavzpomínají při pohledu na propriety z dob, které již odvál čas. Jen málokdo se však ubrání dojetí, které není nijak laciné a činí příběh tak silným. Velmi pak oceňuji závěrečné poděkování, v němž autorka konstatuje, že nejde jen o „její“ knihu, jelikož bez pomoci (jedno jakého druhu) lidí kolem by zřejmě nikdy nevznikla. V rozhovoru pro Existenci č. 2/2013 mluví Toy_box o své záměru a říká, že na knize začíná pracovat. Jsem moc rád, že se jí to podařilo.


...ha Vinnetou ale určitě představuje jeden z nejosobitějších počinů, které se na tuzemské komiksové scéně posledních let objevily ... Kniha Vinnetou | Moja-Kniha.sk ... . Silný (byť občas trochu odosobněný) a zajímavý příběh doplněný famózním zpracováním. Krása. Jen tak dál, Toy Box. 0 hodnocení Moje kniha Vinnetou 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Existenciální komiksová novela pro dospělé vypráví o tom, jak přátelství a fantazie dokážou zvítězit i nad smrtí. Autorka mistrně propojuje příběh malého chlapce, píšícího knihu o indiánském ... Všechny informace o produktu Kniha Moje kniha ... Kniha Moje kniha Vinnetou - Toy Box | knizniklub.cz ... . Autorka mistrně propojuje příběh malého chlapce, píšícího knihu o indiánském ... Všechny informace o produktu Kniha Moje kniha Vinnetou, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Moje kniha Vinnetou. Moje kniha...SOUVISEJÍCÍ KNIHY