Nebroušený diamant: Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer

Nebroušený diamant: Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer - Rudolf Svoboda | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Rudolf Svoboda
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nebroušený diamant: Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nebroušený diamant: Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rudolf Svoboda. Číst Nebroušený diamant: Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je věnována životu a dílu Josefa Ondřeje Lindauera (1784-1850), který byl v letech 1846-1850 třetím českobudějovickým biskupem. Navazuje tak na řadu odborných monografií a studií věnovaných jeho předchůdcům Janu Prokopu Schaaffgotschovi a Arnoštu Konstantinu Růžičkovi. V knize jsou představeny dvě etapy Lindauerova života: doba než se stal českobudějovickým biskupem (do roku 1845) a posléze období biskupského působení (1846-1850). Přibližně do své šedesátky žil Lindauer životem běžného tehdejšího duchovního. Díky svým schopnostem a úspěšnému působení v duchovní správě českobudějovické diecéze a pražské arcidiecéze se stal členem pražské metropolitní kapituly a radou zemského gubernia pro duchovenské záležitosti. Na těchto pozicích získal kromě zkušeností také důležité vztahy, které posléze hrály významnou roli v procesu jeho biskupského jmenování. Biskupské období Lindauerova života trvalo necelých pět let, ale bylo hlavně svým tempem velmi intenzivní a na události bohaté. V diecézi se zaměřil zejména na zefektivnění práce duchovní správy, provádění pravidelných vizitací a formaci budoucích kněží. Výrazným způsobem se zapsal také do společenského dění ve svém biskupském sídelním městě. V biskupské roli se v letech 1848-1850 stal součástí změn v oblasti vztahů církve a státu. Zúčastnil se jak církevně-politických jednání v Kroměříži, tak i posléze ve Vídni. Mezi jeho nejvýznamnější starosti a aktivity vůbec však patřila péče o potřebné, které se věnoval s velkým osobním nasazením, jež se stala nejvýznamnější částí jeho životního odkazu.


... is dedicated to the life and work of Josef Ondřej Lindauer (1784-1850) who was, in between 1846-1850, the third bishop of České Budějovice (Budweis) ... Svoboda Rudolf - Knihkupectví Ládví ... . The book thus follows upon a number of monographs and studies dedicated to his predecessors Nebroušený diamant: Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer Rudolf Svoboda Nakladatel: Vyšehrad 2016 Téma/žánr: Lindauer - Josef Ondřej - Katolická církev. Diecéze českobudějovická - biskupové - pastorace -- Česko -- 19. století - diecéze - církevní život -- Česko -- 19. století - křesťanstv ... Kniha: Nebroušený diamant - Rudolf Svoboda | Knihy.ABZ.cz ... . Diecéze českobudějovická - biskupové - pastorace -- Česko -- 19. století - diecéze - církevní život -- Česko -- 19. století - křesťanství a společnost - křesťanství a politika -- Česko -- 19. století - charit...SOUVISEJÍCÍ KNIHY