Múza z lodi Argó: Báje o Iásonovi a Kaineovi

Múza z lodi Argó: Báje o Iásonovi a Kaineovi - Sjón | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Sjón
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Múza z lodi Argó: Báje o Iásonovi a Kaineovi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Múza z lodi Argó: Báje o Iásonovi a Kaineovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sjón. Číst Múza z lodi Argó: Báje o Iásonovi a Kaineovi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Píše se rok 1949 a Islanďan Valdimar Haraldsson, svérázný osmdesátník se zvýšeným zájmem o vliv konzumace ryb na vyspělost nordické rasy, se ocitá na palubě dánské nákladní lodi směřující na své vůbec první plavbě k tureckému pobřeží Černého moře. U kapitánova stolu, k němuž je přizván, se Valdimar seznamuje s druhým kormidelníkem Kaineem. Z něj se vyklube pozoruhodný vypravěč, který po večerech baví posádku příběhem o tom, jak se s Iásonem a dalšími Argonauty plavil do Kolchidy pro zlaté rouno. Obě výpravy jsou však záhy přerušeny: MS Elizabeth Jung-Olsenová čeká na náklad surového papíru v jednom z norských fjordů, bájná Argó musí zakotvit u břehů ostrova Lémnos, kde se tolik očekávané milostné hrátky s tamními obyvatelkami promění v několik měsíců trvající noční můru. Pojítkem mezi těmito dvěma světy je kousek ztrouchnivělého dřeva - ve skutečnosti lidským hlasem obdařený úlomek přídě mnoha hřeby sbitého korábu Argó.


...úza z lodi Argó V románu Múza z lodi Argó se islandský autor Sjón vrátil do světa starých řeckých bájí, konkrétně k pověsti o Iásónovi a argonautech, kteří na lodi Argó brázdili moře na cestě za zlatým rounem ... Knižní tipy: Island chápe slovo jako životabudič ... ... . 2000 nejlepších receptů z české i zahraniční kuchyně Jana Frolíková kniha. 30 let Rallye Dakar: Dobrodružství s cejchem smrti Jaroslav Jindra pdf ulozto. 30 případů majora Zemana: Příběh legendárního seriálu a jeho hrdinů Miroslav Graclík kniha. Múza z lodi Argó: Báje o Iásonovi a Kaineovi. Sjón ... V románu Múza z lodi Argó se islandský autor Sjón vrátil do sv ... Múza z lodi Argó - Catalog of Frantisek Bartos Regional ... ... . 30 případů majora Zemana: Příběh legendárního seriálu a jeho hrdinů Miroslav Graclík kniha. Múza z lodi Argó: Báje o Iásonovi a Kaineovi. Sjón ... V románu Múza z lodi Argó se islandský autor Sjón vrátil do světa starých řeckých bájí, konkrétně k pověsti o Iásónovi a argonautech, kteří na lodi Argó brázdili moře na cestě za zlatým rounem. Věříte-li spolu s autorem, že dávní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY