Odstřelovačské eso: Deník z východní fronty a sovětského zajetí

Odstřelovačské eso: Deník z východní fronty a sovětského zajetí - Bruno Sutkus | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Bruno Sutkus
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Odstřelovačské eso: Deník z východní fronty a sovětského zajetí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Odstřelovačské eso: Deník z východní fronty a sovětského zajetí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bruno Sutkus. Číst Odstřelovačské eso: Deník z východní fronty a sovětského zajetí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bruno Sutkus (1924–2003), pocházející z litevsko-německé rodiny usazené ve Východním Prusku, působil za druhé světové války jako odstřelovač v 68. pěší divizi wehrmachtu a za pouhých šest měsíců na frontě prokazatelně zneškodnil 209 sovětských vojáků – rekord, který v německé armádě patrně nemá obdoby. V této autobiograficky laděné knize Sutkus detailně popisuje své zážitky z války, založené na pečlivě vedených, téměř deníkových záznamech, i svůj pozdější život ve vyhnanství na Sibiři pod dozorem sovětských tajných služeb. Souhlas k návratu do Pobaltí dostal od úřadů až v roce 1971 a do Německa se dostal teprve v roce 1997, po dvaapadesáti letech.


...elovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí ... Kniha: Odstřelovačské eso (Bruno Sutkus) | Martinus ... ... Kniha Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí Přidat komentář. pobijecmuch. 3 28.09.2019. Tak trochu se divím, že ještě v roce 2016 něco takového může vydat, tak velké nakladatelství jako je Mladá fronta. ... Get this from a library! Odstřelovačské eso : deník z východní fronty a sovětského zajetí. [Bruno Sutkus; Jiří Ohlídal] Home ... Add tags for "Odstřelova ... Odstřelovačské eso: Deník z východní fronty a sovětského ... ... . [Bruno Sutkus; Jiří Ohlídal] Home ... Add tags for "Odstřelovačské eso : deník z východní fronty a sovětského ... Německo -- 1939-1945. Východní fronta (1939-1945) Druhá světová válka (1939-1945) Exil -- Rusko -- 20. století. ... Deník z východní fronty a sovětského zajetí Bruno Sutkus (1924-2003), pocházející z litevsko- německé rodiny usazené ve Východním Prusku, působil za druhé světové války jako odstřelovač v 68. pěší divizi wehrmachtu a za pouhých š...SOUVISEJÍCÍ KNIHY