Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši

Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši - Ondřej Faktor | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Faktor
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Faktor. Číst Vejdi poutníče: Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši Online je nyní tak snadné!

POPIS


Středověké nástěnné malířství je hlavním tématem knihy plné poutavého textu a bohatého obrazového doprovodu. Publikace se věnuje významné gotické památce kostelu sv. Jakuba Většího v Libiši na Mělnicku. Význam libišského kostela spočívá především v jeho autenticitě – po stavební stránce totiž přetrval více než šest století let od svého vzniku ve 14. století až do současnosti v původní podobě bez větších zásahů a přestaveb a též jeho interiér vypadá bezmála totožně jako kdysi. Nejcennější stránkou kostela jsou mimořádně dobře dochované a ikonograficky poutavé malby na zdech lodi a presbytáře. Podle všeho vznikly v 80. - 90. letech 14. století a prezentují jeden z nejlépe zachovaných, nejucelenějších a nejrozsáhlejších příkladů chrámové výzdoby z doby krále Václava IV. Kniha vychází ku příležitosti 600. výročí od smrti Václava IV.


...FAKTOR: Vejdi, poutníče. Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši ... Ondřej Faktor | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Verbum Neratovice 2019; Václav MENCL: Česká architektura doby lucemburské. Janda Sfinx Praha 1949, s. Antonín PODLAHA: Soupis památek historických a uměleckých v politickém okrese Mělník, sv.. Praha 1899, s.67-72 Středověké nástěnné malířství je hlavním tématem knihy plné poutavého textu a bohatého obrazového doprovodu. Publikace se věnuje významné gotické památce kostelu sv. J ... Kniha: Vejdi poutníče - Ondřej Faktor | Knihy.ABZ.cz ... . Publikace se věnuje významné gotické památce kostelu sv. Jakuba Většího v Libiši na... Jakuba Většího v Libiši na Mělnicku. Význam libišského kostela spočívá především v jeho autenticitě - po stavební stránce totiž přetrval více než šest sto letí let od svého vzniku ve 14. století až do současnosti v původní podobě ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY