Vita Caroli Quarti: Vlastní život Karla IV.

Vita Caroli Quarti: Vlastní život Karla IV. - Tomáš Borovský, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Borovský,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vita Caroli Quarti: Vlastní život Karla IV..pdf


Chcete si knihu přečíst?Vita Caroli Quarti: Vlastní život Karla IV. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Borovský,. Číst Vita Caroli Quarti: Vlastní život Karla IV. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Před 700 lety, roku 1316, se narodil Janu Lucemburskému a Elišce Přemyslovně syn, pokřtěný jako Václav, pozdější císař římský, král český a jeden z nejvýznamnějších panovníků evropských dějin Karel IV. Kromě významných hospodářských, politických a kulturních počinů zanechal po sobě také ojedinělé literární dílo. Autobiografie Vita Caroli Quarti byla původně určena jeho následovníkům, představoval v ní návod, jak správně vládnout. Nám přináší možnost nahlédnout do života tohoto velikána. Unikátní publikace, která vznikla k tomuto výročí, přináší v jednom svazku původní latinský text Vita Caroli Quarti, vynikající český překlad od Rudolfa Mertlíka i doprovodnou studii historika Tomáše Borovského. Můžete se tak přenést se do doby Karla IV. a detailně si vychutnat jedno z předních děl vrcholného středověku.


...ji Vita Caroli Quarti (příp.Vita Karoli Quarti) = Život Karla IV ... Vita Caroli (Život Karlův) Karel IV. by Knihy Dobrovský ... ... .(Život Karlův) Nejvýznamnější literární dílo Karla IV., v němž popsal svůj život, formuloval hlavní principy koncepce státu a poučení o vladařském poslání, jež adresoval svým nástupcům. Dílo (paralelně latinský text a český překlad) je rozděleno do dvou částí ve 20 kapitolách, které ... Vita Caroli (v překladu Život Karlův) je autobiografické dílo, jehož autorem je Karel IV. Zachytil v něm zážitky z mládí, kdy žil ve Francii a Itáli ... PDF Vita Karoli Quarti Karel Iv. Vlastní Životopis ... . Zachytil v něm zážitky z mládí, kdy žil ve Francii a Itálii, a počátky pobytu v Čechách do roku 1340.Události následujících let vylíčil už jiný autor. Poslední kapitola pojednává o Karlově korunovaci na římského krále v roce 1346.V díle se prolínají osobní prožitky s ... Vlastní životopis římského císaře a českého krá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY