Soudobé dějiny 3-4/2015

Soudobé dějiny 3-4/2015 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Soudobé dějiny 3-4/2015.pdf


Chcete si knihu přečíst?Soudobé dějiny 3-4/2015 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Soudobé dějiny 3-4/2015 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nové dvojčíslo časopisu „Soudobé dějiny“ v celkovém rozsahu 400 stran má jako profilové téma „českou paměť komunismu“: ve čtyřech studiích zachycuje vývoj a typologii pamětních míst v České republice na dobu komunismu, zabývá se násilnými případy protikomunistické rezistence v 50. letech, které si vyžádaly oběti na životech z řad komunistů a příslušníků jejich ozbrojených složek, dále sleduje, jak se utvářela a měnila paměť společnosti na pobyt sovětských vojsk v Československu po srpnu 1968, a v komparaci přibližuje současné německé diskuse o památnících na konec komunismu a znovusjednocení Německa. Čtenáři ve dvojčísle najdou také dokončení rozsáhlé studie Petra Mareše o vlivu Mnichova 1938 na postoje americké zahraniční politiky až do současnosti, zejména pak na účast USA v korejské válce, dále stať o okolnostech a zákulisních sporech při volbě Gustáva Husáka československým prezidentem v roce 1975 s edicí dokumentů, článek o proměně Federálního shromáždění v revolučních týdnech po pádu komunistického režimu nebo rekapitulaci vědecké dráhy jubilujícího historika Mečislava Boráka. Obsáhlá diskusní rubrika přináší zhodnocení a srovnání biografií Václava Havla, jež vyšly v posledních letech, a tři odlišné pohledy na knihu Igora Lukeše „Československo nad propastí“. V čísle nechybějí pravidelné bloky recenzí a anotací historických publikací.


...s American Policy, the Korean War, and the Lessons of Munich (Part 2) Petr Mareš ... Komentáře k odpovědi profesora Lukeše - Soudobé dějiny ... ... . In Part 1 of this article, published in the last issue of Soudobé dějiny (vol. 22, 2015, nos. 1-2, pp. 9-29), the author discusses how the lessons from the mistakes of appeasement, including the signing of the Munich Agreement in autumn 1938, were projected in US foreign policy during the Second ... Soudobé dějiny 3-4 / 2015. Česká paměť komunismu. The Czech Memory of Communism. Detail čísla. Publi ... Soudobé dějiny 3-4 / 2015 - Ústav pro soudobé dějiny AV ČR ... ... . Česká paměť komunismu. The Czech Memory of Communism. Detail čísla. Publikováno 2015. Soudobé dějiny 1-2 / 2015. Detail čísla. Soudobé dějiny 3-4 / 2015. Česká paměť komunismu / The Czech Memory of Communism stáhnout PDF Zobrazit obsah časopisu. Studie a eseje Americká politika, korejská válka a poučení z Mnichova (2. část) Soudobé dějiny 3-4/20...SOUVISEJÍCÍ KNIHY