Americký císař

Americký císař - Martin Pollack | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Pollack
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Americký císař.pdf


Chcete si knihu přečíst?Americký císař ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Pollack. Číst Americký císař Online je nyní tak snadné!

POPIS


Halič, nejchudší a nejzanedbanější region rakousko-uherské monarchie, zubožení Haličané sní o lepším životě za velkou louží. Začíná masový exodus do Nového světa, během nějž se stovky tisíc emigrantů stanou výhodným obchodním artiklem. Nevzdělaným a zoufalým lidem mohou podvodníci namluvit téměř cokoli, třeba i to, že newyorská socha Svobody představuje Panenku Marii a americký císař pán čeká na chudé s otevřenou náručí. Převaděči, agenti a bezohlední kuplíři pohádkově vydělávají na neštěstí a nevědomosti svých bližních. Kniha Americký císař ukazuje nejtemnější stránky vystěhovalectví z Haliče na přelomu 19. a 20. století. Martin Pollack v ní pečlivě až puntičkářsky shrnuje historická fakta, avšak fascinující jsou především příběhy skutečných lidí. Před čtenářem zároveň vyvstane smutná paralela se situací mnoha uprchlíků v dnešní době.


...Ý CÍSAŘ Scénická kompozice vycházející ze stejnojmenné knihy rakouského spisovatele a novináře Martina Pollacka, která zpracovává téma hromadného vystěhovalectví na přelomu 19 ... Americký císař / Najlacnejšie knihy ... . a 20. století a dokazuje, že uprchlická krize se netýká výhradně našich dnů. Východ rakousko-uherské monarchie tehdy zažíval ... Kniha Americký císař ukazuje nejtemnější stránky vystěhovalectví z Haliče na přelomu 19. a 20. století. Martin Pollack v ní pečlivě až puntičkářsky shrnuje historická fakta, avšak fascinující jsou především příběhy skutečných lidí. Americký císař Autor: Poll ... Maxmilián I. Mexický - Wikipedie ... . a 20. století. Martin Pollack v ní pečlivě až puntičkářsky shrnuje historická fakta, avšak fascinující jsou především příběhy skutečných lidí. Americký císař Autor: Pollack, Martin Nakladatel: Větrné mlýny EAN: 9788074431272 ISBN: 978-80-7443-127-2 Originál: Kaiser von Amerika Překlad: Semotamová, Tereza Popis: 1× kniha, brožovaná, 384 stran, česky Rozměry: 11 × 16,9 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Kniha Americký ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY