Ztraceni na Everestu

Ztraceni na Everestu - Milan Vranka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Milan Vranka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ztraceni na Everestu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ztraceni na Everestu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Vranka. Číst Ztraceni na Everestu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh jednoho velkého zapomenutého prvenství. Když v roce 1975 velká britská expedice dosáhla expedičním stylem s použitím kyslíkových bomb, velkého množství materiálu a s pomocí šerpů v těžké jihozápadní stěně vrcholu Mount Everestu, její vedoucí Chris Bonington prohlásil: „Vylézt tuto cestu alpským stylem je nereálné!“ A výzva byla na světě. Psal se 17. říjen 1988. Čtveřice špičkových slovenských horolezců Dušan Becík, Peter Božík, Jaroslav Jaško a Jozef Just přelezla jihozápadní stěnu Mount Everestu až na Jižní vrchol alpským stylem. Just potom sám vystoupil i na hlavní vrchol. Světový výkon z kategorie přelomových! Při sestupu však všichni zůstali nezvěstní… Autor Milan Vranka se s odstupem více než dvaceti let od tragédie ponořil do starých novinových článků, dopisů z expedice, expedičních deníků a přepisů vysílačkové komunikace a převyprávěl celý dramatický příběh. Příběh o jednom obrovském himalájském snu a ještě větší tragédii. Kde jsou jejich hroby, už se asi nikdy nedozvíme. To však neznamená, že na ně lidé zapomněli. Kniha Ztraceni na Everestu je jednou ze vzpomínek. Zachycuje je na jejich poslední akci takové, jací opravdu byli. Autor v závěru knihy představuje každého ze čtveřice horolezců i očima jejich rodinných příslušníků, přátel a spolulezců.


...raceni na Everestu je jednou ze vzpomínek ... Kniha Ztraceni na Everestu - Trh knih - můj antikvariát online ... . Zachycuje je na jejich poslední akci takové, jací opravdu byli. Autor v závěru knihy představuje každého ze čtveřice horolezců i očima jejich rodinných příslušníků, přátel a spolulezců. Čítaj viac. Ztraceni na Everestu. E-SHOP dotazy +420 515 919 586, sekretariát +420 515 919 580. Registrace Přihlásit se. 0 0 K ... Rádiový spot. Více o knize na https://www.jota.cz/ztr ... Ztraceni na Everestu - Milan Vranka - Megaknihy.cz ... . Více o knize na https://www.jota.cz/ztraceni-na-everestu Ztraceni na Everestu od Milana Vranky je krásná publikace, která nám připomíná jednu z tragických událostí, která se na nejvyšší hoře světa stala, popisuje události z roku 1988, kdy se převážně slovenská výprava pokoušela zdolat horu alpským stylem, bohužel všichni, kteří vrcholu dosáhli se dolů do tábora nedostali. Všet...SOUVISEJÍCÍ KNIHY