Pozorovat, popsat, stvořit: Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820

Pozorovat, popsat, stvořit: Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820 - Pavel Himl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Himl
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pozorovat, popsat, stvořit: Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pozorovat, popsat, stvořit: Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Himl. Číst Pozorovat, popsat, stvořit: Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Podle představ mnohých reformátorů měla policie fungovat automaticky. Není proto náhodou, že ke stroji byl v 18. století připodobňován i stát. Ve druhé polovině 18. století již policie neznamenala obecně řádnou správu země či obce jako v dřívějších stoletích, ale ani to ještě nebyl orgán dohlížející na pořádek a bezpečnost, jak ho známe dnes. Prostřednictvím policie stát spravoval své vnitřní záležitosti, a tím jim a také sobě také dával jasnější obrysy. Zatímco dosavadní literatura se věnovala především kontrole a represi, jejímž prostřednictvím habsburská monarchie reagovala na společenský vývoj po Francouzské revoluci, předmětem zájmu této knihy je policie ve smyslu rodící se veřejné správy, která vědění o obyvatelstvu státu vytvářela, zároveň však na jeho základě život obyvatel regulovala a také stimulovala.Ve Vídni, Praze i v menších českých městech sleduje práce kromě institucionálního vývoje policie především genezi úřední komunikační sítě, identifikační praktiky, ale také to, jak se prostřednictvím dohledu (re)definoval „veřejný pořádek“ či „veřejná mravnost“.


...t, popsat, stvořit Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820 ... Reflexe: Historie / Filozofie! podcast by Český rozhlas ... . Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené ... Kniha: Pozorovat, popsat, stvořit -- Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820 - Pavel Himl. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny ote ... Pozorovat, popsat, stvořit: Osvícenská policie a moderní ... ... . Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. Bližší informace naleznete zde. ... Osvícenská policie a moderní stát 1770-1820 Autor: Pavel Himl Prostřednictvím policie stát spravoval své vnitřní záležitosti, a tím jim a také sobě také dával jasnější obrysy. Pozorovat, popsat, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY