Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989

Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989 - Tereza Pospíšilová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tereza Pospíšilová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tereza Pospíšilová,. Číst Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha přináší nový pohled na utváření občanského sektoru v České republice v 90. letech, a to perspektivou vyprávění osobností, které se do něj aktivně zapojily. Chce oslovit nejen odborníky z oblasti sociologie, politologie či historie, ale i širší čtenářskou obec, a přispět k poznání tohoto bouřlivého a v mnoha ohledech přelomového období, které mělo vliv i na současné rysy a problémy občanské společnosti. Kniha přináší 18 příběhů osobností, které po roce 1989 stály u zrodu nových organizací občanské společnosti, jako byla například Nadace Partnerství, Bílý kruh bezpečí či Konto Bariéry. V první části knihy čtenáři najdou kontext současného poznání, včetně klíčových témat a definic, údajů o velikosti a vývoji občanského sektoru a jeho historických, politických a sociokulturních souvislostí, který mohou využít při čtení vyprávění ve druhé části knihy. Příběhy budování občanského sektoru pomáhají hledat odpovědi na otázky jako: Začínalo budování občanské společnosti po roce 1989 opravdu „od nuly“? S jakými vizemi se na něm jeho aktéři podíleli, jaké problémy řešili a co pro ně přitom znamenala idea občanské společnosti?


...hy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989 Autor: Pospíšilová, Tereza a Šťovíčková Jantulová, Magdaléna Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024644271 ISBN: 978-80-246-4427-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 290 stran, česky Rozměry: 14,2 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Rozhovor s Pavlem Novákem o počátcích Fokusu - Fokus Praha ... ... . vydání) Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989. Kniha Příběhy budování občanského sektoru přináší nový pohled na utváření občanského sektoru v České republice v 90. letech, a to perspektivou vyprávění osobností, které se do něj aktivně zapojily. Kniha: Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989 Autor: Tereza Pospíšilová ; Magdaléna Šťovíčková Jantulová Kniha přináší nový pohled na utváření občanského ... Příběhy budování občanského sektoru v České republice po ... ... . letech, a to perspektivou vyprávění osobností, které se do něj aktivně zapojily. Kniha: Příběhy budování občanského sektoru v České republice po roce 1989 Autor: Tereza Pospíšilová ; Magdaléna Šťovíčková Jantulová Kniha přináší nový pohled na utváření občanského sektoru v České republice v 90. letech, a to perspektivou vyprávění osobnost...SOUVISEJÍCÍ KNIHY