Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy

Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy - Leonard Koren | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Leonard Koren
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Leonard Koren. Číst Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Wabi-sabi, pojem japonské estetiky, lze ve zkratce vyložit jako přijetí věcí nedokonalých a prostých jako krásných. Leonard Koren byl prvním západním autorem, který se rozhodl wabi-sabi zachytit, popsat a zpřítomnit, ještě než z japonské kultury zcela vymizí. Po svém vydání v roce 1994 byla jeho kniha přeložena do mnoha světových jazyků, včetně japonštiny a dodnes je řazena mezi zásadní a základní studie na toto téma. Principy wabi-sabi popsané v knize jež v základě nabádají žít současností, oceňovat jednoduchost a přijímat nedokonalost mají své místo v japonské kultuře už od 16. století, kdy buddhističtí mniši uvedli do čajového obřadu skromné a nezdobné náčiní jako reakci na luxusní zboží přicházející z Číny. Z předmětů hmotné kultury se to, čemu dnes říkáme wabi-sabi, přeneslo na všechny aspekty života. Navzdory svému názvu není kniha zdaleka určena jen umělcům, designérům, básníkům a filozofům. Zvláště ve světě, který klade čím dál větší důraz na dokonalost, symetrii, čistotu a technologický pokrok, může mít kniha blahodárný účinek a dát podnět k novému vidění krásy života nás všech.


...bi, pojem japonské estetiky, lze ve zkratce vyložit jako přijetí věcí nedokonalých a prostých v jejich kráse ... Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy ... . Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy - Leonard Koren | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Wabi-sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy book. Read 344 reviews from the world's largest community for readers. Wabi-sabi, pojem japonské este... V západním světě se wabi-sabi dostalo do povědomí s otevření Japonska světu v 19. století spolu s dalšími prvky východní kultury. Zásadní publikací, která pro západní svět jaksi ukotvil ... Archiv pro štítek: LEONARD KOREN - WABI-SABI LIFE.cz ... . století spolu s dalšími prvky východní kultury. Zásadní publikací, která pro západní svět jaksi ukotvila pojem wabi-sabi do povědomí, je kniha amerického spisovatele Leonarda Korena: Wasbi-sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy. Hledáte Wabi- sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy od Leonard...SOUVISEJÍCÍ KNIHY