Čtení o Bohumilu Hrabalovi: Rukověť otevřeného díla

Čtení o Bohumilu Hrabalovi: Rukověť otevřeného díla - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtení o Bohumilu Hrabalovi: Rukověť otevřeného díla.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čtení o Bohumilu Hrabalovi: Rukověť otevřeného díla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Čtení o Bohumilu Hrabalovi: Rukověť otevřeného díla Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtení o Bohumilu Hrabalovi přináší kritickou reflexi autorova díla, která je reprezentována hlavně pracemi, jež se věnují obecnějším problémům literární poetiky a snaží se Hrabalovy texty i myšlení analyzovat v souvislosti s evropskou kulturní a literární tradicí 20. století. Knihu zahajuje zakladatelský kritický rozbor, který v r. 1956 Hrabalovu psaní věnoval Václav Havel; dále jsou v ní zastoupeny další mezníkové studie (Emanuel Frynta, Jan Lopatka, Josef Zumr, Milan Jankovič), opomenuta nezůstává ani zahraniční reflexe (Giuliana Polenta) a biograficky laděné texty (Josef Škvorecký, Jan Zábrana, Jan Skácel). Zařazené autorské texty autoreflexivního rázu upozorňují na esejistický prvek jako na relevantní složku spisovatelova díla a na esejistickou kvalitu jeho psaní. Jakkoli byly do antologie vybrány texty především s přihlédnutím k jejich zaměření na širší estetické a literární souvislosti, zaznívá v nich rovněž leccos podstatného o svébytnosti jednotlivých děl Bohumila Hrabala. Tato kniha tedy nakonec předkládá nejen průřez kritickou reflexí Hrabalova díla, ale také hrubou charakteristiku autorovy poetiky v jejím vlastním vývoji. Svazek uzavírají výběrové bibliografické soupisy Hrabalova díla a literatury o něm a rejstříky.


...tení o Bohumilu Hrabalovi přináší kritickou reflexi autorova díla, která je reprezentována hlavně pracemi, jež se věnují obecnějším problémům literární poetiky a snaží se Hrabalovy texty i myšlení analyzovat v souvislosti s evropskou kulturní a literární tradicí 20 ... Čtení o Jiřím Kolářovi - Šrámek Petr - knihkupectví ... ... . století. Čtení o Bohumilu Hrabalovi přináší kritickou reflexi autorova díla, která je reprezentována hlavně pracemi, jež se věnují obecnějším problémům literární poetiky a snaží se Hrabalovy texty i myšlení analyzovat v souvislosti s evropskou kulturní a literární tradicí 20. století. Výběrová bibliografie o Bohumilu Hrabalovi a jeho díle 171 Ediční poznámka 179 Rejstřík děl Bohumila Hrabala 180 Jmenný rejstřík 184 O editorce antologie 188 Résumé 189 . Title: Čtení o Bohumilu Hrabalo ... Čtení o Bohumilu Hrabalovi Rukověť otevřeného díla ... . století. Výběrová bibliografie o Bohumilu Hrabalovi a jeho díle 171 Ediční poznámka 179 Rejstřík děl Bohumila Hrabala 180 Jmenný rejstřík 184 O editorce antologie 188 Résumé 189 . Title: Čtení o Bohumilu Hrabalo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY