Meduňka

Meduňka - Le Khoa | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Le Khoa
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Meduňka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Meduňka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Le Khoa. Číst Meduňka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Půvabná knížka pro nejmenší děti na první pohled upoutá obálkou s 3D efektem a poetickými ilustracemi, které spolu s hřejivým příběhem vytvářejí téměř snovou atmosféru. Meduňka, která si ráda hraje venku, nedbá maminčiných rad, aby na slunci nosila klobouček. A tak jednoho letního dne, když na sluníčku usne v trávě… Copak se přihodí? Proč sladká vůně medu způsobí, že jsou náhle všude motýli?… Kniha vychází dvojjazyčně – nabízí paralelní text v češtině a v angličtině.


... lékařská (latinsky melissa officinalis) - nebýt výborných léčivých vlastností meduňky, ani bychom nevěděli, že existuje ... Meduňka lékařská - co léčí, použití, užívání, využití ... ... . Na jejím vzhledu je totiž těžké něco pěkného objevit. Drobné květy rozkvétají postupně, vyskytují se řídce, celá rostlina je málo atraktivní a jako okrasa nevhodná. Výhodou je, že krásně voní a ve formě přímé konzumace ... Meduňka obsahuje asi 0,1 % silic (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol) a asi 4 % tříslovin, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová). Dále, a to v menším množství, hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky. Použití Meduňka lékařs ... Vítej, květnová Meduňko! ... . kyselina ursolová). Dále, a to v menším množství, hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky. Použití Meduňka lékařská je 70 - 150 cm vysoká bylina. Má bílé květy a velmi aromatické listy, které voní po citrónu. Pochází ze Středozemí, u nás se hojně pěst...SOUVISEJÍCÍ KNIHY