Fantastický bestiář cestovatelů

Fantastický bestiář cestovatelů - Dominique Lanni (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dominique Lanni (ed.)
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fantastický bestiář cestovatelů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fantastický bestiář cestovatelů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dominique Lanni (ed.). Číst Fantastický bestiář cestovatelů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cestovatelé již od dávných časů naráželi při svých poutích na podivuhodná stvoření, bytosti stejně fascinující jako děsivé. Hranice mezi imaginárním a skutečným světem je tenká a někdy mizí docela. Zvířata skutečná, byť exotická – velryby, vorvani, sloni –, se potkávají s monstry – baziliškem, drakem, Chimérou –, stvoření na samém pomezí lidskosti – Kafrové, Laponci, Niam Niamové, Patagonci, a tvorové na hranici lidské a zvířecí říše – orangutani a Hotentoti – se prolínají s bájnými bytostmi – sirénami, satyry, alpy. Fantastický bestiář shrnuje představy cestovatelů, jak se proměňovaly od starověku až po 20. století (objevují se zde např. tajemní Kimmerijci ve válečném Sarajevu) a je skutečným kabinetem cestovatelských kuriozit, který nás přenese za hranice skutečnosti i našich běžných představ. Vydání knihy podpořil Centre National du Livre.


...tický bestiář cestovatelů Editor: Lanni, Dominique Nakladatel: Argo EAN: 9788025728352 ISBN: 978-80-257-2835-2 Originál: Bestiare fantastique des voyagers Překlad: Žůrková, Jana Popis: 1× kniha, vázaná, 384 stran, česky Rozměry: 16,7 × 21,2 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Fantastický bestiář cestovatelů levně, cena 459 Kč ... ... . vydání) Fantastický pan Lišák-- autor: Dahl Roald Lucie Bílá - Můj fantastický rok-- autor: Bílá Lucie Fantastický bestiář cestovatelů-- autor: Lanni Dominique Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee-- autor: David Peter Život na Měsíci-- autor: Pleskač Karel Josef Fantastický bestiář shrnuje představy cestovatelů, jak se proměňovaly od starověku až po 20. století (objevují se zde např. tajemní Kimmerijci ve válečném Sarajevu) a je skutečným kabinetem cestovatelských kuriozit, který nás přenese za hranice skutečnosti i našich běžných představ. Fantastický bestiář ... Fantastický bestiář cestovatelů - Dominique Lanni | Kniha ... ... . století (objevují se zde např. tajemní Kimmerijci ve válečném Sarajevu) a je skutečným kabinetem cestovatelských kuriozit, který nás přenese za hranice skutečnosti i našich běžných představ. Fantastický bestiář ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY