Pálijština: Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu

Pálijština: Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu - Ondřej Šefčík | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Šefčík
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pálijština: Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pálijština: Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Šefčík. Číst Pálijština: Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pálijština je jazyk, ve kterém jsou sepsána zásadní díla tzv. théravádského buddhismu, zejména samotný Pálijský kánon (Tipitaka), ale i další díla náboženská, filosofická a historická. Pálijština je doložena z cejlonských památek, ale je svým původem jazykem středoindickým, a tedy podobná nejen staroindickému sanskrtu, ale blízká i dalším indoevropským jazykům, jako je latina, řečtina či jazyky slovanské. Kniha vedle obecného úvodu o pálijském jazyce a dílech v něm napsaných obsahuje vlastní gramatiku, tedy výklad pálijského hláskosloví, tvarosloví a skladby, s pomocí přehledných tabulek.


...a posvátného jazyka théravádského buddhismu — ukázka Kniha vedle obecného úvodu o pálijském jazyce a dílech v něm napsaných obsahuje vlastní gramatiku, tedy výklad ... Východná filozofia - Náboženstvo a filozofia - Knihy ... ... ... ŠEFČÍK, Ondřej. Pálijština: Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu.1. vydání. Brno: Host, 2016. 158 s. Studium ; svazek 37. Pálijština je spojena s tradicí jižní větve buddhismu, zvané theraváda. Kniha je popisnou gramatikou pálijského jazyka. Související projekty: Podpora výzkumu studentů na MU - obecná jazykovědy a baltistika 2016 Pálijština je jazyk, ve které ... Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského ... ... . Kniha je popisnou gramatikou pálijského jazyka. Související projekty: Podpora výzkumu studentů na MU - obecná jazykovědy a baltistika 2016 Pálijština je jazyk, ve kterém jsou sepsána zásadní díla tzv. théravádského buddhismu, zejména samotný Pálijský kánon (Tipitaka), ale i...SOUVISEJÍCÍ KNIHY