Jiří Levý: zakladatel československé translatologie

Jiří Levý: zakladatel československé translatologie - Zbyněk Fišer, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zbyněk Fišer,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jiří Levý: zakladatel československé translatologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jiří Levý: zakladatel československé translatologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zbyněk Fišer,. Číst Jiří Levý: zakladatel československé translatologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie se zabývá zhodnocením vědeckého odkazu Jiřího Levého, zakladatele československé translatologie. Kolektivní monografie je dílem jedenácti autorů z ČR a Slovenské republiky. Kniha sestavená z deseti kapitol objasňuje inovativní přínos J. Levého v oblasti teorie překladu a myšlenky jeho pokračovatelů, představuje inspirativnost J. Levého translatologických koncepcí pro překladovou kritiku a praxeologii, zhodnocuje literárně-teoretické myšlení Levého ve vztahu k teorii informace, k filozofii a k literární estetice a konečně ukazuje význam jeho novátorského myšlení pro didaktiku překladu. Teoretické koncepce J. Levého vykazují neobyčejnou anticipační potenci díky jeho interdisciplinárnímu uvažování o komunikaci, literatuře a kultuře z perspektivy lingvistiky, literární vědy a kybernetiky. Tímto myšlením Jiří Levý předběhl svou dobu. V kolektivní monografii se autoři pokoušejí nahlédnout vybrané aspekty badatelova díla a zhodnotit jejich význam pro práci dnešních teoretiků, pedagogů i praktiků překladu. Editory svazku jsou Zbyněk Fišer a Ivana Kupková.


...Levý zakladatel československé translatologie Monografie se zabývá zhodnocením vědeckého odkazu Jiřího Levého, zakladatele československé translatologie ... Kniha Jiří Levý: zakladatel československé translatologie ... ... . Kolektivní monografie je dílem jedenácti autorů z ČR a Slovenské republiky. Jiří Levý: zakladatel československé translatologie Provozovatel na tomto webu zpracovává cookies potřebné pro fungování webových stránek, analytické účely a marketing. Více informací Tímto myšlením Jiří Levý předběhl svou dobu. V kolektivní monografii se autoři pokoušejí nahlédnout vybrané aspekty badatelova díla ... Jiří Levý zakladatel československé translatologie — Kniha.cz ... . Více informací Tímto myšlením Jiří Levý předběhl svou dobu. V kolektivní monografii se autoři pokoušejí nahlédnout vybrané aspekty badatelova díla a zhodnotit jejich význam pro práci dnešních teoretiků, pedagogů i praktiků překladu. (zakladatel československé translatologie) Kniha: J...SOUVISEJÍCÍ KNIHY