Kudy projde jehla

Kudy projde jehla - Véronique Mouginová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Véronique Mouginová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kudy projde jehla.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kudy projde jehla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Véronique Mouginová. Číst Kudy projde jehla Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tomas, řečený Tomi, problémový levák, palice dubová, drzoun a šikula, je v roce 1944 ve věku čtrnácti let s celou rodinou odvlečen z rodného Maďarska do koncentračního tábora. Posléze projde táborů několik, je s ním i jeho otec, pánský mistr krejčovský. Tomi, který otcovým povoláním na svobodě nepokrytě pohrdal, v koncentráku s bezstarostností vlastní mládí předstírá, že umí šít, aby se dostal do tepla krejčovské dílny. Zpočátku ale umí pouze navléknout nit do jehly, řemeslu se tajně, riskantně a postupně učí od ostatních dělníků v dílně. Tomiho zázračná pouť z malého, středoevropského města přes peklo koncentračních táborů do ráje francouzské módy je plná zákrutů historie, krásy i hrůzy, beznaděje, naděje, vzteku i humoru. „Když jste vnučka, neteř nebo jiná příbuzná někoho, kdo byl deportován, cítíte potřebu příběh poslat dál.“ Véronique Mouginová Největší mistr krejčí je sám život. Vydání knihy podpořil Francouzský institut v Praze.


...a jednoduše nit, ale na rozdíl od toho, co praví rčení, člověk nikdy, rozumíš, nikdy neví, kudy projde jehla ... Kniha Kudy projde jehla - Véronique Mouginová | Dobré Knihy.cz ... . Já pořád používám výrazy ze šití, ale ty to budeš umět převést do jazyka knih. Moc pěkné a poučné pokud se to takto dá nazvat.Drsné a kruté to ano takový ten život v té době byl. Kudy projde jehla Autor: Mouginová, Véronique Nakladatel: Argo EAN: 9788025730119 ISBN: 978-80-257-3011-9 Originál: Ou passe l´aiguille Překlad: Vinšová, Kateřina Popis: 1× kniha, vázaná, 400 stran, česky Rozměry: 15 × 21,2 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Véronique Mouginová - Kudy projde jehla Otevřít stranu 99 Ukázky. Ukázka epub Ukázka mobi Ukázka p ... Kudy projde jehla - Mougin, Véronique - Megaknihy.cz ... . vydání) Véronique Mouginová - Kudy projde jehla Otevřít stranu 99 Ukázky. Ukázka epub Ukázka mobi Ukázka pdf Bestseller Novinka Ke stažen í. Kudy projde jehla . Véronique Mouginová ... Hledáte Kudy projde jehla od V...SOUVISEJÍCÍ KNIHY