Pražské egyptologické studie XXII/2019

Pražské egyptologické studie XXII/2019 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské egyptologické studie XXII/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražské egyptologické studie XXII/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Pražské egyptologické studie XXII/2019 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Další číslo časopisu, který prošel výraznou grafickou proměnou, připomíná dvě významná letošní výročí: 100 let od započetí výuky egyptologie v češtině na pražské univerzitě a 60 let od založení káhirského pracoviště. K první zmíněné příležitosti byl sepsán článek shrnující studium egyptologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Tyto významné události byly také připomínány na mezinárodním filmovém festivalu Academia Film Olomouc, kterého se letos Český egyptologický ústav FF UK účastnil jako jeden z hlavních partnerů. Atmosféru festivalu přiblíží fotoreportáž na zadní straně obálky. Kromě historie výuky egyptologie na české filozofické fakultě lze v časopise nalézt tradiční výkopové zprávy a studie zabývající se různými tématy z dějin starověkého Egypta. Co se týče zpráv, ty představí výzkum hrobky úředníka Nianchsešata (AS 104) v Abúsíru a pravěkého osídlení v pohoří Sabaloka. Články pojednávají o magických textech objevených v hrobce generála Menechibnekona, o Džedkareově pyramidovém komplexu a jeho abúsírských dekretech, dále o válečnickém bohu Moncuovi a v neposlední řadě o textilní produkci ve starém Egyptě. Zprávy a články reflektují moderní trendy, které v současnosti obor egyptologie prostupují.


...ké egyptologické studie XXII (2019) Všechny články z tohoto čísla dostupné v pdf zde: Prague Egyptological Studies XXI (2018) PES XX na academia ... (PDF) Pražské egyptologické studie XVIII/2017 | Prague ... ... .edu Všechny články z tohoto čísla dostupné v pdf zde PRAŽSKÉ EGYPTOLOGICKÉ STUDIE Prague Egyptological Studies. See current and past issues in our e-shop Enter e-shop. 2019 (22) Issued: 11 / 2019 . Publisher: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta. ISSN: 1801-3899 116 pages. Úvodník Marie Peterková Hlouchová, p. 4: Pražské egyptologické studie XXII/2019. ISSN: 1214-3189: ... historie výuk ... Český egyptologický ústav ... . ISSN: 1801-3899 116 pages. Úvodník Marie Peterková Hlouchová, p. 4: Pražské egyptologické studie XXII/2019. ISSN: 1214-3189: ... historie výuky egyptologie na české filozofické fakultě lze v časopise nalézt tradiční výkopové zprávy a studie zabývající se různými tématy z dějin starověkého Egypta. Co se týče zpráv, ty představí výzkum hrobky úředníka Nianchsešata (AS 104) v ... PRAŽSKÉ EGYPTOLOGICK...SOUVISEJÍCÍ KNIHY