Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů

Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů - Jiří Voskovec, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Voskovec,
DIMENZE
9,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Voskovec,. Číst Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Z období rané a vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha přináší Česká knižnice soubor čtyř her: Improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927), převracející tradiční postupy ztvárnění činohry i opery, představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného spisovatele. Romantická groteskní revue Golem (1931), zasazená do tajemných kulis rudolfínské Prahy, pod divadelní maskou zdánlivé apolitičnosti kriticky komentuje moderní dobu a mimo jiné též předznamenává budoucí filmovou komedii Císařův pekař a Pekařův císař. Útočně parodická férie z antického Říma Caesar (1932) o politických machinacích, korupci, bezpáteřnosti a prosazování osobních zájmů na úkor státu nahrává i dnes mnohým aktualizacím. Vzpurná, a přesto lyrická sociální satira Balada z hadrů (1935) zachycuje milostnou epizodku ze života prokletého francouzského básníka Françoise Villona, a přitom alegoricky varuje před umlčováním umělce-intelektuála v totalitní společnosti.


... hry - Vest Pocket Revue, Pěst na oko, Těžkou Barboru, Caesar, Osl a stín, Golem, Kata a blázen, Svět za mřížemi, Smoking revue, Gorila ex machina; Filmy - Pudr a benzin, Hej Rup, Svět patří nám, Peníze nebo život; Muzikály - Divotvorný hrnec ... Čtyři hry - Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z ... ... . Rozbor díla: Balada z hadrů. Forma. Literární druh + žánr: Z období rané a vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha přináší Česká knižnice soubor čtyř her: Improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927), převracející tradiční postupy ztvárnění činohry i opery, představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného... Z období rané a vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha přináší Česká knižnice soubor čtyř her: Improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927), převracejíc ... Čtyři hry - Jiří Voskovec, Jan Werich, 2019, pevná vazba ... ... ... Z období rané a vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha přináší Česká knižnice soubor čtyř her: Improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927), převracejíc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY