František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva

František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva - Karel Rýdl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Rýdl
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva.pdf


Chcete si knihu přečíst?František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Rýdl. Číst František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace pojednává o životě a díle jednoho z předních spisovatelů literatury pro děti a mládež, učitelského pracovníka, bojujícího za lepší sociální a profesní postavení českého učitele na přelomu 19. a 20. století. Autor přináší řadu paralel s dnešní situací a nabízí věcný a střízlivý pohled na život českého učitele na pozadí dobového vývoje politického a sociálního. Jedná se o první syntetickou práci zhodnocující život a dílo Františka Hrnčíře. Dosud známé bibliografické přehledy v různých encyklopediích se pohybovaly v počtech 120 - 150 položek samostatných prací, autorovi se podařilo jeho bibliografický přehled posunout až k hranici 900 položek. Uvědomíme-li si to nepřeberné množství literární, redaktorské, učitelské, osvětově kulturní a částečně i politické činnosti, které František Hrnčíř během svého téměř sedmdesátiletého aktivního života stačil věnovat, přitom se starat o početnou rodinu a to vše v psychicky silně citlivém ovzduší časté nedůvěry, ponižování, pohrdání a nepochopení, jsme nuceni se před jeho duševní silou a osobní statečností, kterou dokázal čelit nepřízni osudu, hluboce sklonit a přijmout ji za vlastní životní vzor a inspiraci. Text publikace je oživen množstvím barevných fotografií.


... Citation | František Hrnčíř (1860-1928) - symbol českého učitelstva / | Vyd ... Karel Rýdl - Trh knih - můj antikvariát online ... . 1. 500 výt. | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate V roce 2009 byla publikována kniha o životě a práci učitele a spisovatele s názvem: František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva, autor Karel Rýdl, vydavatel Univerzita Pardubice. Foto lokace: Česko, Pardubický kraj, obec Vysočina, vesnice Dřevíkov, Stružinecká pahorkatina (280°). Kniha: František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva Autor: Karel ... Dřevíkov - Wikipedie ... . Kniha: František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva Autor: Karel Rýdl Autor přináší řadu paralel s dnešní situací a nabízí věcný a střízlivý pohled na život českého učitele na pozadí dobového vývoje politického a sociálního. Objednávejte knihu František Hrnčíř (1860-1928) symbol českého učitelstva v in...SOUVISEJÍCÍ KNIHY