Rukopisy z Nag Hammádí 4.

Rukopisy z Nag Hammádí 4. - Wolf B. Oerter (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Wolf B. Oerter (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rukopisy z Nag Hammádí 4..pdf


Chcete si knihu přečíst?Rukopisy z Nag Hammádí 4. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Wolf B. Oerter (ed.),. Číst Rukopisy z Nag Hammádí 4. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Spisy starověkých gnostiků v českém komentovaném překladu. Přeloženo z koptských originálů. Čtvrtý svazek ediční řady „Rukopisy z Nag Hammádí“ přináší dalších pět do češtiny dosud nepřeložených spisů. První z nich, v originále nazvaný Authentikos logos („Věrohodné slovo“) podává výklad o nebeském původu, pozemském přebývání a konečném návratu duše do božské oblasti. Je plný specifických metafor a podobenství a vane jím silně asketický duch. Petrův list Filipovi líčí zjevení vzkříšeného Ježíše, který odpovídá na otázky apoštolů výkladem gnostického mýtu o pádu matky (Moudrosti) a původu stvoření. Rovněž Druhý traktát velkého Séta, který je možno zařadit do žánru křesťanských gnostických homilií, je proslovem nanebevstoupivšího Krista. Jeho autor předkládá gnostický výklad Kristova příchodu na zem. Kniha obsahuje rovněž dva spisy, které jsou badateli řazeny do setovské gnóze. Její stoupenci se jako na svého předka odvolávali na třetího Adamova syna Séta, který byl podle nich prostředníkem pravé nauky. Vytvořili specifický mytologický a rituální systém, jehož dokladem jsou Tři Sétovy stély. Do mytologického směru je možno zařadit traktát Protennoia ve třech tvarech, v němž se božská bytost zvaná Prvotní myšlenka postupně odhaluje ve třech svých hypostazích (Myšlenka, Hlas a Slovo). Knihu doplňuje obsáhlý úvod egyptologa W. B. Oertera.


... z Nag Hammádí či také Knihovna z Nag Hammádí nebo Texty z Chenoboskia je soubor starověkých gnostických textů, pocházející pravděpodobně z 3 ... Rukopisy z Nag Hammádí 4 - Wolf B. Oerter od 233 Kč ... ... . a 4. století po Kr., objevený u hornoegyptského města Nag Hammádí v roce 1945 Muhammadem Ali Sammanem. Jedná se o celkem 13 koptských papyrových kodexů, které byly uloženy v hliněné nádobě. Všetky informácie o produkte Kniha Rukopisy z Nag Hammádí 4, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Rukopisy z Nag Hammádí 4. Téma/žánr: Rukopisy z Nag Hammádí - biblické postavy - biblické události - křesťanské učení - gnóze - hermetismus - řecká antická filozof ... Rukopisy z Nag Hammádí 4 / Najlacnejšie knihy ... . Téma/žánr: Rukopisy z Nag Hammádí - biblické postavy - biblické události - křesťanské učení - gnóze - hermetismus - řecká antická filozofie - novozákonní apokryfy - starověké rukopisy - koptské rukopisy - textová analýza - exegeze - překlady do češtiny - Nag Hammádí (Egypt) - filosofie - teologie, Počet stra...SOUVISEJÍCÍ KNIHY