Budu-li míti kliku

Budu-li míti kliku - Vlastimil Hort | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Hort
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Budu-li míti kliku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Budu-li míti kliku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Hort. Číst Budu-li míti kliku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve vzpomínkové knize Budu-li míti kliku se Vlastimil Hort vrací ke svým šachovým začátkům i důležitým milníkům osobního života. Neotřelou formou představuje osobnosti předválečného českého šachu Opočenského či Durase, čtenáři připomíná legendy královské hry, jakými jsou Capablanca nebo Aljechin, přibližuje své slavné souputníky Fischera, Smyslova, Spasského a další, nezapomíná ale ani na šachisty z rodného Kladna. Autor nechává pocítit i atmosféru proslulé šachové kavárny U Nováků na Václavském náměstí. Vlastimil Hort, který na vrcholu své kariéry patřil do nejužší špičky světového šachu, hrál s úspěchem na mnoha turnajích a reprezentoval Československo na šachových olympiádách, v roce 1985 emigroval do Německa. V knize se vrací k tomu, co jeho odchodu za hranice předcházelo. Jako člověk, který v zemi našich západních sousedů žije přes tři desetiletí, sděluje své pocity z politického a ekonomického vývoje v Německu po jeho sjednocení. Vyjadřuje též obavy z islamizace Evropy.


...e vzpomínkové knize Budu-li míti kliku se Vlastimil Hort vrací ke svým šachovým začátkům i důležitým milníkům osobního života ... Doporučujeme knihu velmistra Horta - Budu-li mít kliku ... ... . Neotřelou formou představuje osobnosti předválečného českého šachu Opočenského či Durase, čtenáři připomíná legendy královské hry, jakými jsou Capablanca nebo Aljechin, přibližuje své slavné souputníky Fischera ... Budu-li míti kliku Autor: Hort, Vlastimil Nakladatel: Nava EAN: 9788072115082 ISBN: 978-80-7211-508-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 132 stran, česky Rozměry: 15 × 22,2 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) ... Ve vzpomínkové knize Budu-li míti kliku se Vlastimil Hort vrací ke svým šachovým začátkům i důležitým milníkům ... Budu-li míti kliku - Hort Vlastimil - knihkupectví Beletrie.eu ... . vydání) ... Ve vzpomínkové knize Budu-li míti kliku se Vlastimil Hort vrací ke svým šachovým začátkům i důležitým milníkům osobního života. Neotřelou formou představuje osobnosti předválečného českého šachu Opočenského či Durase, čtenáři připomíná ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY