Jedna dlouhá noc: Obecné dějiny koncentračních táborů

Jedna dlouhá noc: Obecné dějiny koncentračních táborů - Andrea Pitzerová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Andrea Pitzerová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jedna dlouhá noc: Obecné dějiny koncentračních táborů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jedna dlouhá noc: Obecné dějiny koncentračních táborů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrea Pitzerová. Číst Jedna dlouhá noc: Obecné dějiny koncentračních táborů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Během posledních sta let někde na světě vždy existoval minimálně jeden koncentrační tábor. O prvních moderních koncentračních táborech se dá mluvit už na konci devatenáctého století, kdy se staly novou technickou součástkou bitevní strategie. Válečná technologie se ale s každým desetiletím i kontextem vyvíjela — co do apokalyptického rozsahu použití i pragmatického cynismu zřizujících vlád. Jedna dlouhá noc vypráví politické i lidské dějiny koncentračních táborů. Andrea Pitzerová čerpala z archivních záznamů a po celém světě pořizovala rozhovory s pamětníky i odborníky, nejen aby načrtla vývojovou osu této odpudivé technologie, ale hlavně aby ukázala strašlivou daň, kterou si vybrala na lidských životech. Své vyprávění začíná v roce 1892 na Kubě a postupně se přesouvá na Filipíny, do Jižní Afriky, válečné Evropy, sovětských gulagů, až po dnešní tábory v Číně a Severní Koreji nebo věznici na Guantánamu. Pokaždé měly tábory ochránit místní obyvatelstvo nebo celé národy. Jejich pravý účel však byl jiný: koncentrační tábory byly a jsou nástrojem politického útlaku, a dokonce likvidace. Místem, kde končí lidství.


...dlouhá noc: Obecné dějiny koncentračních táborů ... Jedna dlouha noc obecne dejiny koncentracnich taboru ... ... . Andrea Pitzerová ... O prvních moderních koncentračních táborech se dá mluvit už na konci devatenáctého století, kdy se staly novou technickou součástkou bitevní strategie. ... Jedna dlouhá noc Obecné dějiny koncentračních tábor ... Jedna dlouhá noc: Obecné dějiny koncentračních táborů. Andrea Pitzerová ... O prvních moderních koncentračních táborech se dá mluvit už na konci devatenáctého století, kdy se staly novou technickou součástkou bitevní strategie. ... Jedna dlouhá noc Obecné dějiny koncentrační ... Jedna dlouhá noc | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . ... Jedna dlouhá noc Obecné dějiny koncentračních tábor ... Jedna dlouhá noc vypráví politické i lidské dějiny koncentračních táborů. Andrea Pitzerová čerpala z archivních záznamů a po celém světě pořizovala rozhovory s pamětníky i odborníky, nejen aby nač...SOUVISEJÍCÍ KNIHY